«Видавництво Анетти Антоненко» видасть низку літературних хітів

Анетта Антоненко на своїй сторінці у Фейсбуці 3 січня поділилася видавничими планами на 2016 рік. Видавництво обіцяє справжній книжковий зорепад: Маріо Варгас Льйоса, Ісабель Альєнде, Вірджинія Вулф, Ерік-Емманюель Шмітт, Любко Дереш… І це далеко не повний перелік!

Вже в лютому на полицях книгарень з’явиться роман Маріо Варгаса Льйоси «Хто вбив Паломіно Молеро?» в перекладі Сергія Борщевського. Атмосфера тієї доби та викриття злочинів влади нагадує сьогодення України. А після прочитання книжки виникає непереборне бажання змінити суспільство, в якому не все гаразд.

Анетта Антоненко додає, що її видавництво вже придбало права на «Місто і пси» та «Свято козла» Льйоси, які побачать світ у 2017 році.

30 березня видавництво привітає знаного перекладача з іспанської мови Сергія Борщевського з 70-річчям. У його перекладі вийде книжка чілійської письменниці Ісабель Альєнде «Оповідки Еви Луни». Це – перша книжка Альєнде українською. Її ім’я стоїть в одному ряду з майстрами «магічного реалізму» Габріелем Гарсія Маркесом, Хорхе Луїсом Борхесом, Хуліо Кортасаром, Маріо Варгасом Льйосою. Анетта Антоненко обіцяє і далі перекладати й видавати цю авторку.  А ще запросити й привезти Ісабель Альєнде в Україну, поки вона не стала наступним Нобелівським лауреатом.

Також у квітні-травні видавництво познайомить українського читача з Кларісе Ліспектор та її книжкою «Час зірки». Твори бразильська письменниця українського походження увійшли до списку найкращих книжок 2015 року за версією «Нью-Йорк Таймс».

Буде продовжено серію «Колекція театральна». У 2015-му в цій серії вийшло друком «Божество різанини». У квітні 2016-го світ побачать п’єси «Зрада Айнштайна» та «Готель між двох світів» Еріка-Емманюеля Шмітта в перекладі Івана Рябчія. У його ж перекладі вийде роман Дідьє ван Ковеларта «Жуль».

Також заплановано видати роман Вірджинії Вулф «До маяка», який у 2015 році увійшов до списку 100 найкращих британських романів за версією ВВС Culture.

Із українських новинок «Видавництво Анетти Антоненко» анонсувало прозовий дебют Марисі Нікітюк із книжкою новел «Безодня», новий роман у новелах Тимофія Гавриліва та першу з трьох частин великого роману Євгенії Кононенко з робочою назвою «Київська сага».

Але вишенькою на торті можна вважати новий великий роман від Любка Дереша! «Буде що фанам почитати», – запевнила Анетта Антоненко.

Серед цікавих проектів науково-популярної літератури – книжка Вольфґанґа Шивельбуша «Смаки раю. Соціальна історія прянощів, збудників та дурманів», що вийде у квітні. Зацікавить інтелектуалів і наступна книжка норвезького філософа Ларса Фр. Г. Свенсона «Філософія самотності» (от-от вийде його «Філософія свободи»).

Друг читача, 04.01.2016