10 новинок до Форуму видавців у Львові

До Форуму видавців у Львові виходить чимало книжкових новинок перекладної та української художньої літератури. Ми обрали те, на що варто звернути увагу, хоч перелік міг би бути вдвічі більшим.

Любко Дереш
Копирайт изображенияВИДАВНИЦТВО АНЕТТИ АНТОНЕНКО

Любко Дереш "Спустошення"

Видавництво Анетти Антоненко

Неоднозначний текст одного з найпопулярніших вітчизняних авторів, в якому гра словами й філософськими термінами так і не стала грою смислами. Крізь нагромадження різновидів легких наркотиків, розлогі описи екзистенційної кризи центрального персонажа пробитися до суті "Спустошення" дуже важко.

Федір Могила, успішний журналіст, який має всі блага столичного життя, після самогубства популярного співака, з яким встиг потоваришувати, раптом розуміє, що він йде не туди і не з тими.

Він їде у Зону, місце з особливою енергетикою, щоб "переписати власний сценарій". І стається диво - Федір опиняється серед психоінженерів, стає одним з організаторів Когнітивного форуму, який мав би змінити світ, подарувавши нові способи передачі інформації, проте виявляється збіговиськом маргіналів, терористів і напівбожевільних фанатиків.

Чим ближче до фіналу, тим сильніше відчуття, що автор втомився від демонстрації власної ерудованості, тому обрав смерть одного з персонажів, замість умотивованого закінчення.

Між іншим, сцени сексу, описані в романі, користувачі соціальних мереж вже розбирають на цитати, бо завдяки своїй неоковирності та надміру образності вони ризикують стати інтернет-мемами.

Втім, припускаю, що віддані фанати Дереша можуть зі мною не погодитися.

BBC УКРАЇНА, Анастасія Герасімова, 07.09.2017