Автор: «Ісабель АЛЬЄНДЕ [Isabel Allende]»

Ісабель АЛЬЄНДЕ [Isabel Allende]


116715105 10213857188502321 6721349419147361424 o

Фото © Casey Mitchell

визначна чилійська письменниця-романіст, журналістка, сценаристка, акторка, племінниця Сальвадора Альєнде. Ісабель Альєнде займається журналістикою, пише театральні п'єси і викладає літературу в декількох університетах. Одна з найбільш відомих латиноамериканських письменниць. 

Лауреат Національної премії Чилі з літератури(2010), в 2014 році Барак Обама нагородив її Національною медаллю.

Альєнде вирізняє чуттєве вміння висловити словом особливості культури, історії своєї батьківщини і страждання свого народу. Її твори просякнуті латиноамериканським магічним реалізмом. Саме тому за нею закріпилось неофіційне звання «Маркеса у спідниці»

Часто мене запитують, скільки правди в моїх книгах і скільки я придумала. Я можу заприсягтися, що кожне моє слово - правда. Якщо цього ще не відбулося, то це, звичайно, буде. Я більше не можу простежити межу між реальністю і фантазією.  Тепер, коли я заробляю на життя цією брехнею, мене називають письменницею.                                                   

Я пишу, бо я - оповідачка; спочатку була журналісткою, і мала потребу розповідати історії, а з іншого боку мені потрібні мої книжки і ви, мої читачі, без яких моя творчість була б неповною.

Я пишу свої історії на власному досвіді спогадів та історій, які доходять до мене звідусюди. Кожен має якусь історію, повітря просякнуте історіями. Творчий процес загадковий, я не знаю, чому якась тема раптом заволодіває мною та не дає спокою, поки я її досліджую та відтворюю.

Єдине, що мене цікавить як письменницю й як людину, це пристрасті, які є рушійною силою життя та світу... Який обмежений світ, де вітається те, що людина розуміє й контролює, купує й продає!.. Обмежуючись раціональним, ми позбавляємо літературу життя, динаміки...  

                                                     
                                    

  • 24 книжка, перекладена 42 мовами, понад 74 млн. примірників по всьому світу
  • 15 міжнародних докторських ступені
  • 60 міжнародних  літературних нагород у 15 країнах світу
                                                                  Більше http://isabelallende.com/


ЗМІ про автора Показати всі (113)
Новини про автора Показати всі (29)
Галерея
'