ЩО читати у відпустці
Олександр Михед «Понтиїзм. Казки кінця світу»
«Понтиїзм» – це історії про черговий кінець світу у країні, життя в якій уже давно є безкінечним апокаліпсисом. Оповіді про прірву, що ховається за кожним полотном – хоч асфальтом, хоч картиною. Казки про любов, зраду, кров, ненависть, м’ясо і шлюб. Хроніки віртуальної війни під проводом віртуальних генералів невіртуальної держави. Проповіді жорстокого вірування в понти, яким поклоняється більшість країни.
25 оповідань про сучасне життя, в яких автор відверто, без купюр розглядає те, чим ми дихаємо зараз, в що віримо, чим грішимо. Олександр Михед не засуджує, він просто вказує фактаж, а що з цим всім робити – справа самого читача.
Октавіо Пас «Лабіринт самотності»
Октавіо Пас – видатний мексиканський письменник, культуролог, лауреат Нобелівської премії з літератури (1990 р.). Його творчість поєднувала у собі міфологеми Латинської Америки з образами східної поезії.
«Лабіринт самотності» − це проникливе дослідження мексиканської душі та наполегливий пошук мексиканської ідентичності, що їх можна коротко означити як мандрівку до витоків за назвою книги іншого видатного латиноамериканця Алехо Карпентьєра. Есе автора про непростий шлях становлення мексиканської нації стануть у пригоді не лише історикам, літературознавцям та філологам-іспаністам, а й широкому колу читачів, які на сторінках книги, можливо, знайдуть для себе відповіді й на деякі наболілі питання українського державотворення.
Шарль Данціг «Навіщо читати» (готується до друку)
«Книжка робиться не для читачів, вона робиться навіть не для її автора, вона взагалі ні для кого не робиться. Вона робиться, щоб бути. Зроблена для читачів книжка сприймає їх як публіку», − розмірковує Шарль Данціг, відомий французькій видавець, журналіст, автор романів-бестселерів.
Книга «Навіщо читати» − це пропаганда читання у чистому її вигляді, це поради, прояви ніжності, уїдливі зауваження та концепція читання як «брата літератури», що обоє крокують поруч у боротьбі з часом. Карл Данціг у легкій, дружній формі викладає власну філософію читання, яка змушує дивуватися, захоплюватися та аплодувати, породжуючи лише одне прагнення: читати, щоб залишатися людиною.
CULTProstir.UA, Анастасія Герасимова, 17.07.2014