Олександр Михед презентував психотрилер «Астра» у Черкасах
Письменник, книги якого вже перекладені сімома мовами, (англійською, німецькою, італійською, фінською, польською, сербською та російською) вперше приїхав у Черкаси з новою книгою. Олександр Михед – автор трьох книг: «АмнезіЯ», «Понтиїзм» та «Астра». Також він є куратором літературно-мистецького проекту «АмнезіЯ project: відкрита платформа», що увійшов у сімку кращих проектів світу за версією берлінського фестивалю «SOUNDOUT!» у травні 2014 року. Нині ж він презентував черкащанам психотрилер «Астра».
Громадське ТБ: Черкаси, 11.02.2016
Олександр Михед, письменник, автор психотриллера «Астра»:
«Астра» − це психотриллер, розповідь про вигаданого героя, якого звати Віктор Варецький. Одного дня він отримує загадкове запрошення на таємничий семінар у Карпатах, де проводить сім днів у компанії з іншими молодими лідерами країни. Протягом цього часу герой розуміє, що те, чим вони займаються, має інший сенс.
Це психотриллер тому, що я хочу розказати історію про певну теорію змови. Читачі часто запитують, чому в книзі є мандрівка до США. Тут просте пояснення: якщо ти пишеш трилер, то там обов’язково має бути екзотична складова, певна мандрівка, яка відкриває новий сегмент реальності. Складова «психо» залежить від того, як читач сприймає цю книгу.
Книга має два розділи. Перший називається «Per aspera», а другий – «Аd astra». Це латинський вираз «Крізь терни до зірок». Важливо, що кожна з цих частин має свій настрій. «Per aspera» − тут доволі складне чтиво. Для старшого покоління – це найцікавіша частина книги, яку вони можуть довго обговорювати. «Аd astra» − це чистий екшн, коли «до зірок» у тебе лишається пряма дорога, коли Варецький йде вглиб до основ. Ця гра з латинським виразом дуже важлива тому, що показує, як співіснують ці дві частини.
Книга починається з екшену. Немає розкачування. У сучасному світі в письменника немає п’яти сторінок для створення імпресіоністичних вражень про ландшафт. Ти просто береш і кидаєш читача в цю реальність, про яку йтиме мова. Тому в «Астрі» все починається відразу з того, що всі герої мертві. Все! І далі читач намагається зрозуміти, що взагалі відбувається.
З «Астрою» всі намагаються знайти відповідь на питання, що стало поштовхом для написання, але цікавої історії немає. У випадку «Астри» − це банальність з якої народжується щось».
Зустріч відбувалася в Черкаському художньому музеї. Її організували активісти ГО «Книжковий маестро».
Наш сайт: http://hromadske.cherkasy.ua/
Наш facebook: http://facebook.com/hromadske.tv.cher...
Наш Vkontakte: https://vk.com/hromadsketv_ck
Наш Twitter: https://twitter.com/hromadskeck