Автор: «Олександр МИХЕД»

Олександр МИХЕД


(нар. 1988) – письменник, культуролог, куратор мистецьких проектів. Поєднує у своїй діяльності теоретичні дослідження з мистецькими практиками. Живе і працює в Києві, Україна.

Перша художня книга «АмнезіЯ» (написана 2006-2008, опублікована у травні 2013) стала основою літературно-мистецького мультимедійного проекту«АмнезіЯ project».  Проект увійшов в сімку найкращих проектів світу, за версією фестивалю «SOUNDOUT! New Ways of Presenting Literature» (травень 2014, м. Берлін,Німеччина). Уривки книги перекладено англійською, німецькою, польською, італійською та фінською мовами.

Наступна книга – збірка оповідань «Понтиїзм» була написана в 2011-2012 (опублікована в липні 2014). 25 оповідань моделюють різноманітні художні форми та вигадливі сюжети, об’єднані темою війни нового покоління – війни, яка ведеться в соціальних мережах і в медіа-ефірах. Книга ввійшла до «довгих списків» премій «Книга року ВВС-2014» та «ЛітАкцент року-2014».

Робота над психотрилером «Астра» почалась в жовтні 2013 (опублікований в березні 2015) і певною мірою має проекції на українські події осені-зими 2013-2014: історія пошуків особистої свободи виходить на рівень загальнолюдського прагнення волі.

Олександр Михед автор понад 150 публікацій у ключових українських ЗМІ виданнях Білорусі, Італії, Німеччини, Польщі, Сербії, США, Фінляндії, Чехії. Ввійшов до списку «Молоді письменники, з якими варто познайомитись» , складеного виданням «Українська правда». Гостьовий редактор спеціальної української теми он-лайн журналу світової літератури Words Without Borders (м. Нью-Йорк, США). Учасник літературних резиденцій у Фінляндії та Латвії.

Куратор виставок сучасного мистецтва, які були представлені як у галереях, так і в музеях. Куратор Літературної програми знаної інституції сучасного мистецтва PinchukArtCentre (2010-2012), а також Літературної програми Міжнародного інтердисциплінарного фестивалю ГОГОЛЬFEST (2013,2014).

Переклав з російської романи Бориса Акуніна, з англійської оповідання Салмана Рушді та вірші Дженні Хольцер і Деміена Хьорста.

Персональний сайт: www.mykhed.com

 


ЗМІ про автора Показати всі (89)
Новини про автора Показати всі (61)
Галерея