Книги: «Лабіринт самотності»

Анотація

Нобелівську премію з літератури видатний мексиканський письменник Октавіо Пас (1914—1998) одержав у 1990 році як поет. Книжка есеїв «Лабіринт самотності» уперше була надрукована за 40 років перед тим, у 1950. Та якби навіть це видання виявилося єдиною публікацією Октавіо Паса, його ім’я все одно назавжди залишилося б в історії не лише мексиканського, а й світового красного письменства. «Лабіринт самотності» — це проникливе дослідження мексиканської душі та наполегливий пошук мексиканської ідентичності, що їх можна коротко означити як мандрівку до витоків за назвою книжки іншого видатного латиноамериканця Алехо Карпентьєра. Поза сумнівом, есеї автора про непростий шлях становлення мексиканської нації стануть у пригоді не лише історикам, літературознавцям та філологам-іспаністам, а й широкому колу читачів, які на сторінках книжки, можливо, знайдуть для себе відповіді й на деякі наболілі питання українського державотворення.
Вперше друкуючи українську версію «Лабіринту самотності», видавництво та перекладач вшановують 100-ліття від дня народження Октавіо Паса.

Історія ХХ століття - це історія утопій, що обернулися концентраційними таборами.
Октавіо Пас

Будь-яка диктатура, чи то однієї людини, чи то партії, впадає в дві найулюбленіші форми шизофренії: монолог і мавзолей.
Октавіо Пас

«Лабіринт самотності» - найбільш оригінальний есей Октавіо Паса: критичне прочитання історії Мексики та її самобутності, це водночас і поетичне бачення її глибинної природи.
Енріке Краузе, мексиканський культуролог і видавець

Про автора

Октавіо ПАС [Octavio Paz]

Фото: Octavio Paz en la ceremonia del Premio Nacional de Ciencias y Artes, 1977. AGN, Hermanos Mayo Мексиканський поет, есеїст-культуролог, перекладач, політичний публіцист, лауреат Нобелівської премії з літератури (1990). Член Мексиканської академії мови, почесний член Американської академії м... Детальніше


ЗМІ про книжку Показати всі (19)
Новини про книжку Показати всі (13)
Галерея