Королі та корова: 5 книг про шляхи до успіху

Читайте цікаві книжки з нами! - фото 1
Читайте цікаві книжки з нами!
Український письменник та літературний оглядач Ігор Бондар-Терещенко назвав книжки, які варто прочитити. Тут є оригінальний сюжет, захоплива історія та небанальні герої!

Важливі речі, про які йдеться у книжках цього огляду, довгий час перебували чи то під флером романтичних стосунків з історією, а чи за сімома печатками заборон. Справді, як було і лишається вижити людині, якщо не знати, якого вона роду-племені? Чи існує взагалі будь-яка інша історія, крім її ідеологічної моделі?

"Мемуари корови", Бернардо Ачаґа

(Л.: Видавництво Анетти Антоненко, 2017)

'Мемуари корови' - фото 229791
"Мемуари корови"

З виходом цієї книжки сучасний український переклад вкотре відсвяткував заслужену перемогу, адже і саме видавництво і перекладач Ярослав Губарєв отримали премію Баскського інституту Etxepare і Laboral Kutxa за переклад твору, написаного баскською. мовою, Головна ідея твору – так само переможна, чи пак гуманна теорія про те, що попри своєрідний "фашизм" збоку людини – царя природи і вінця творіння – інші земні істоти мають право власного голосу.

Наразі ані скривджені мурахи, ані столітні секвої, так само позбавлені такого права, а звичайна корова розповідає нам історію своєї батьківщини. При цьому вона, на відміну від людини, не пишається тим, що вона – корова, будучи незадоволена своєю ідентичністю і воліючи народитися котом чи конем. Що ж до мемуарів, то це спогади нашої героїні післявоєнного періоду про життя корів. У них вона доводить усьому світові, що їхня порода – це не м'ясо-молочні машини, які здатні лише їсти та спати.

Насправді світ корови, за словами "авторки", багатий і неповторний. У книжці ми занурюємось в його дивовижні перипетії, знайомимось з різними персонажами, поволі та несподівано дізнаючись про історію, культуру та природу Країни Басків.


Радіо Максимум, Ігор Бондар-Терещенко, 24.02.2018