Містичні, інтригуючі та реалістичні: 10 книжок, які ви прочитаєте за вечір

Всі ми любимо «товстунців» — книжки-епопеї, з якими проводиш час, як із друзями: подовгу, під час мандрів і переїздів, затишним уікендом чи тижнями у відпустці. І які потім поважно стоять на полицях, ґрунтовні та надихаючі. Але ж як інколи хочеться «зрадити» об’ємним романам із легковажним томиком «на один вечір»! Часто-густо, щоправда, ось такий роман-інтрижка залишається потім із тобою на роки, нікуди не щезаючи з полиць, хоча його там і не видно за широкими спинами інших. Якщо вам вже час розвантажити відчуття чимось коротеньким, але з користю, то ось вам підбірка творів, які можна здолати за один вечір. 

Бернардо Ачаґа «Мемуари корови»

Не частий гість в українському культурному просторі — баскський письменник, який пише про… корову! 

Живе собі у Країні Басків чорна корова. Звуть її Мо і вона пише мемуари. Непоганий початок, еге ж? Поважний вік корови — а їй вже за 20 — змушує її залишити по собі щось матеріальніше, аніж пам’ять, тому, дослухаючись до внутрішнього голосу, який Мо прозвала Занудою, вона сідає та пише. 

Інтригуюча і доволі незвична книга, що порушує питання ідентичності та самоідентичності. Корова Мо, яка розмірковує, а як то — бути не коровою, постає чимось більшим, аніж просто дивакуватим персонажем. Її роздуми та спогади розкривають перед читачем у несподіваній формі історію, культуру та природу Країни Басків. «Мемуари корови» читаються легко та невимушено і залишають по собі соковите відчуття прогулянки невідомим краєм.

блог Якабу, Ала Комарова, 23.09.2020