10 книжок, які варто придбати на «Книжковому Арсеналі» 2021

23 червня стартує десятий «Книжковий Арсенал». Він триватиме до 27 червня. The Village Україна обирає 10 книг, які варто придбати на події

Наталка Ворожбит «Погані дороги»

«ВИДАВНИЦТВО АНЕТТИ АНТОНЕНКО»

Банально, але факт – літературні твори теж мають свою долю. П’єса «Погані дороги» була створена на основі документальних матеріалів, зібраних Наталкою Ворожбит під час роботи над стрічкою «Кіборги». Вперше вона з’явилася на сцені лондонського театру Royal Court 2017 року. Тоді авторитетні та вибагливі британські критики високо оцінили твір Ворожбит, назвавши п’єсу «приголомшливим дослідженням про жінок на війні». Пізніше вистава «Погані дороги», над якими працювала режисерка Тамара Трунова, вийшла й на київській сцені.

А потім – екранізація, нагороди на Венеційському кінофестивалі, національних кінопреміях «Золота дзиґа» та «Кіноколо». І нарешті – видання першоджерела – шістьох пронизливих історій про людей, особливо жінок на війні. Кожна з них є водночас авторською рефлексію й щоразу іншим поглядом на події на Сході країни. Чи є межі людської жорстокості, чи може кохання перетворити та примирити, чи є шкала вимірювання внутрішнього болю… Ворожбит пише відверто, правдиво, без купюр та аж до мурашок.

The Villadge, Анастасія Герасімова, 22.06.2021