Козаки Дніпрогесу і дембельський альбом: 5 книжок, які вас здивують

    Читайте разом з нами! - фото 1
Читайте разом з нами
Відомий український письменник та літературознавець Ігор Бондар-Терещенко спеціально для сайту Радіо МАКСИМУМ назвав цікаві книжки про історію України, які ідеально підійдуть для читання осінніми вечорами. Надихайтеся!

Здивувати сучасного читача сьогодні доволі важко, адже майже всі жанри – від екзотики до еротики – випробувані його увагою вдячного споживача масового продукту. Натомість у книжках цього огляду йдеться якраз про оригінальні смаки, вибіркові стилі та незвичні формати, які розкривають історію, психологію та сучасне мистецтво з іншого, більш радикального ракурсу.

"День пса", Каролін Ламарш

(Л.: Видавництво Анетти Антоненко, 2017)

Козаки Дніпрогесу і дембельський альбом: 5 книжок, які вас здивують - фото 202157

…У випадку з книжкою цієї авторки дивно те, що раніше це чудове чтиво не перекладали українською. Кароліна Ламарш – один із найяскравіших талантів у сучасній літературі Бельгії, а її перший роман "День пса" – насправді не роман, а невеличка оповідь з шести новел, з шести монологів, об'єднаних одним приводом, однією ситуацією. По розділовій смузі автостради біжить пес. Свідками цієї, в принципі, банальної дорожньої пригоди стали шестеро осіб, і вся книжка побудована на їх внутрішніх монологах.

Отже, це водій-далекобійник, що страждає з невідомості і переживає відтоді, як пішла дружина; священик; молода жінка, що їде на побачення зі своїм коханим (саме побачення має стати останнім); депресивний юнак на велосипеді, який втратив роботу; дві жінки, мати і дочка, які їдуть в одній машині. Виходить так, що пес – наче янгол, даний для розмови із самим собою кожному з шести героїв – це символ і знак не лише для учасників пригоди, але й для читача, якого змушують замислитися над ситуацією. Яка, до речі, в результаті свого "розвитку", оголює нерв проблеми в кожного з мовців, наче на прийомі в психотерапевта Далекобійника, виявляється, свого часу кинули батьки, священик зустрівся з коханням прихожанки, "велосипедний" юнак – гей, дівчина з матір’ю – комплексує через те, що товста і негарна…

Таким чином, шість історій, що складають книжку Кароліни Ламарш – це шість вражаючих за глибиною і психологічною достовірнітю внутрішніх монологів, що насправді створюють відчуття краси і крихкості життя.

Максимум, Ігор Бондар-Терещенко, 13.10.2017