ФОРУМ ВИДАВЦІВ 2017: чого чекати від українських видавництв (частина І)

ВИДАВНИЦТВО АНЕТТИ АНТОНЕНКО

Любко Дереш "Спустошення"

Новий роман Любка Дереша про межу, з-за якої не повертаються.

Гарячий день у серпні. Троє чоловіків опиняються на одній лінії подій. Кожен здійснює свою  відчайдушну спробу змінити власний сценарій, сценарій людей навколо, сценарій історії. Комусь для цього потрібна таємнича Зона у заповіднику, хтось використовує когнітивні технології, а ще комусь достатньо вийти у вікно... Що це? Постінформаційний апокаліпсис? Чи жадоба сенсу, аби вистояти у боротьбі зі Звіром, котрого Гайдеґґер називав Ніщо?

Ерік-Емманюель Шмітт "Концерт пам’яті янгола"

Це книжка для тих, хто прагне відчуття радості.

Свята Рита — покровителька тих, кому здається, ніби виходу вже немає. Постать саме цієї святої бельгійський письменник французького походження Ерік-Емманюель Шмітт зробив стрижневою для збірки новел "Концерт пам’яті янгола".

Кожна новела у збірці — це парадокс, пошук відповіді на непросте запитання: чи може людина змінитися? Чи існує "сіра зона" між добром і злом? Як бути, коли виходу начебто немає? Шмітт, як завжди, вправно жонглює словами і сенсами та вражає читачів бездоганною майстерністю створювати короткі форми прози.

Ларс Фр. Г. Свендсен "Філософія самотності"

Видана спільно з видавництвом "Ніка-Центр" розповідає про зло і щастя самотності.  

Основуючись на філософському аналізі та великій кількості досліджень, норвезький філософ Ларс Фр. Г. Свендсен розглядає самотність під різними кутами зору: то як настрій, почуття дискомфорту, страх – соціофобію та антропофобію, переживання втрати, дефіцит довіри та прив’язаності, самовільне відчуження, то як почуття соціального голоду, біль недостатнього визнання, любові, близькості, ба навіть як генетичну мітку. Книжка Свендсена – це знахідка для людей, які потерпають від самотності, хочуть позбутися її та для цього наполегливо шукають вихід. Вона відкриває зухвалу правду про те, хто такі самотні та чому саме так складається їхня доля.

Видання буде цікавим перш за все науковцям і студентам, котрі вивчають філософію, соціологію, психологію, а також усім, хто намагається розібратися в своєму внутрішньому "я".

Читай.UA, Оксана Пелюшенко, 29.08.2017