Як вижити в цьому складному світі. 5 книг-мотиваторів

Як вижити в складному світі? Книги можуть дати відповіді на ці питання.
unsplash

Як вижити в складному світі? Книги можуть дати відповіді на ці питання.

Український письменник Ігор Бондар-Терещенко вибрав книги, які варто прочитати, якщо ви схильні потрапляти в складні ситуації або самі влаштовуєте собі подібні випробування.

Від самого народження життя людини спрямоване на виживання, і ця істина, здається, давно вже нікого не дивує. Утім, людина – чи не єдина істота у світі, що вже по народженню влаштовує собі проблеми на землі – на роботі, в житті, в родині. У книжках цього огляду – всі різновиди пекла, які тільки можна собі уявити – від офісу до війська, від кабінету психотерапевта до кімнати підлітка. 

Марися Нікітюк. Безодня. - До .: Видавництво Анетты Антоненко, 2016

 

 

Іноді зазирнути в очі чудовиськ з радянського минулого буває легше, аніж щодня дивитися в дзеркало давно вже заднього виду на своє власне життя. Скажімо, у збірці Марисі Нікітюк з героями її одинадцяти оповідань-катастроф відбувається майже те саме. І добре якби із дорослими героями, що раз-у-раз занурюються в безодню рідного менталітету, але ж тут ще є діти. І навіть підлітки, що згризають до крові руки і гукають у щасливе майбутнє: «Куди ви, космонавти?» «На Марс, будувати утопію», - відповідають звідти. До речі, про безодню. Герметичних, розхристаних і навіть драматургічних оповідок (у збірці є навіть міні-п’єса) авторці не бракує. Зрештою, дисципліну писання ніхто нікому не нав’язує. Натомість оповідання, з назвою, що дало ім'я всій збірці, мабуть, найкраще. Воно велике і тепле, наче море, тобто горе, або звичайнісінька повість. Саме у ньому вся суть Не така, як в однойменному романі Єгора Радова, де суцільний гротеск із згаданим абсурдом, а як у Жадана у «Ворошиловграді». Тільки тут, здається, Кривий Ріг. Але все одно страшно, коли навколо всуціль новітні технології з непідкупними ЗМІ, а герої живуть, немов за проклятого соціалізму. Та й не в героях, якщо чесно, справа в цій хроніці нашого лихоліття, у цій «Безодні» часів недорозвиненого сучукрліту і взаємозамінного виробництва текстів.

Новое Время, Ігор Бондар-Терещенко, 21.02.2017