Книжковий блог: про котиків і песиків
ВВС, Анастасія Гєрасимова, 1.01.2017Книги про домашніх улюбленців - це прекрасний відпочинок від усього інформаційного негативу, який нас оточує. Крім усього сентиментального і зворушливого, в них ще може бути достатньо мудрості і художньої майстерності.
Дідьє ван Ковеларт, "Жуль"
Видавництво Анетти Антоненко, 2016
Одного з найпопулярніших сучасних французьких авторів, лауреата Гонкурівської премії, до творчого доробку якого входить більше 20 романів, нарешті можна прочитати українською.
Дідьє ван Ковеларта літературні критики стабільно хвалять за легкість сюжетів та образи, які запам'ятовуються своєю неординарною невимушеністю. "Жюль" не став винятком.
Романтична - в хорошому сенсі цього слова - історія кохання незрячої красуні Аліси та невдахи-науковця Зібала залишає багатий післясмак.
"Жуль" − це асамбляж із пригод і почуттів, що майстерно поєднані в оповідь із фотографічною передачею образів. Якщо без метафор, то ви уявлятимете кожного персонажа чітко і до найменших деталей. З людьми та їхнім коханням, розчаруваннями і зрадами в романі все більш-менш ясно, але тема песиків заслуговує окремої уваги.
Жуль - це лабрадор-поводир, пес надзвичайно розумний, який покликаний служити і допомагати. Його відданість Алісі і стане основою сюжету, який отримає несподівану, але дуже мудру розв'язку.
Прекрасна книга, чудовий переклад - "Жуль" просто створений для того, щоб дарувати задоволення від того, яким талановитим може бути очевидний вимисел.