Маріо Варгас Льйоса отримав премію «Дон Кіхот журналістики»

Нобелівський лауреат з літератури Маріо Варгас Льйоса нагороджений премією «Дон Кіхот журналістики» за статтю про Куско (місто на південному заході Перу), яка була опублікована в іспанській El Pais 11 січня 2015, передає Infobae.     

У статті «Куско в часі» Варгас Льйоса розповідає про свої враження від цього перуанського міста, яке він відвідав після декількох років відсутності, розмірковує про змішування андской та іспанської культур.

У своєму інтерв´ю агентству EFE, яке письменник дав з нагоди присудження премії, Маріо Варгас Льйоса розповів про своє ставлення до журналістики:

«Це робота, пов´язана зі злободенністю, спосіб бути в курсі подій, втручатися, критикувати, хвалити і брати участь у публічній полеміці». Разом з тим Варгас Льйоса зазначив, що сучасна журналістика «втратила колишню серйозність і вплив», стала банальною і «перетворилася в рід розваги».

Премія «Дон Кіхот журналістики» була створена в 2004 році на честь чотирьохсотліття першого видання роману «Хитромудрий іда́льго  Дон Кіхо́т з Лама́нчі». Премія присуджується агентством EFE та Агентством міжнародного співробітництва для розвитку Іспанії.

Інформація: Regnum.ru

Буквоїд, 12.01.2016