ЗЛОЧИН І КАРМА: 5 КРАЩИХ ДЕТЕКТИВІВ 2016 РОКУ

АКТИВНУ РОБОТУ ДУМКИ В ЧИТАЧА НІХТО НЕ ВІДМІНЯВ, І КНИЖКИ ЦЬОГО ОГЛЯДУ ЯКРАЗ ДОПОМАГАЮТЬ НАМ ЯКЩО НЕ РОЗКРИТИ КЛАСИЧНИЙ ЗЛОЧИН, ТО ХОЧА Б З ПРИЄМНІСТЮ ПОСПОСТЕРІГАТИ, ЯК ЦЕ РОБЛЯТЬ ГЕРОЇ НОВОГО ЧАСУ.

Слід визнати, що суто «детективного» жанру минулого року було не дуже багато, і це вже, мабуть, така «українська» карма: аналітика у нас завжди поєднується з більш «моторними» стилями оповіді: бойовиком, трилером, гостросюжетними пригодами.

Маріо Варгас Льйоса. Хто вбив Паломіно Молеро?

 Детективна повість 79-річного живого класика латиноамериканської літератури назвою відсилає до знаменитого містичного серіалу Девіда Лінча. Дізнатися, хто ж усе-таки вбив Лору Палмер, було значно важче, ніж зрозуміти, хто вбивця в історії Льйоси. Тим паче, що дія повісті охоплює лише дев’ятнадцять днів, короткий проміжок часу від скоєння злочину до його розкриття. А водночас – кримінальний сюжет, напружена атмосфера, в якій, одначе, не бракує гумору і ліричних моментів, але згадана напруга не спадає аж до фіналу. Події, описані автором, свого часу справді трапилися в перуанському селі. Не обійшлося і без політичного підтексту, яким пояснюється жорстоке убивство. Ким був замучений герой, розп’ятий незнайомцями, – патріотом, співаком чи героєм-коханцем, – про це точно знають тільки військові, які служать на американській базі неподалік.

15871071_1063408623771294_1019544881_n

Lovely Life, 05.01.2017