Маріо Варгас Льйоса написав листа своїм українським читачам

 

 

"Видавництво Анетти Антоненко" представило книжку Нобелівського лауреата з літератури Маріо Варгаса Льйоси. Видання "Хто вбив Паломіно Молеро?" присвячується 80-літтю від дня народження письменника. М. В. Льйоса (28.03.1936) - перуанський прозаїк, драматург, есеїст, філософ, публіцист, політичний і громадський діяч, лауреат Нобелівської премії 2010 за "картографію владних структур і гостре зображення людського опору, бунту й поразки".

Дія повісті "Хто вбив Паломіно Молеро?" охоплює лише дев'ятнадцять днів, короткий проміжок часу від скоєння злочину до його розкриття. А водночас — кримінальний сюжет, напружена атмосфера, в якій, одначе, не бракує гумору і ліричних моментів, що дозволяють авторові дослідити хиби суспільства, де стає можливим жорстоке вбивство.

Цікаво, що новинку представили в столичній книгарні "Є" саме в Міжнародний день письменника. На презентації були присутні представники посольств Перу та Мексики, а також - редакція журналу "Всесвіт", де у 1988 році повість "ХВПМ" (так її позначено на обкладинці) вперше побачила світ українською. До речі, саме тому під обкладинкою зазначено двоє перекладачів - Сергія Борщевського  та Лева Олевського (автора того першого перекладу). Сергій Борщевський під час презентації отримав престижну перекладацьку премію Ars Tranlationis імені великого Миколи Лукаша. 

Ось тут можна подивитися відео презентації:

 

Величезною несподіванкою стало те, що Маріо Варгас Льйоса звернувся до своїх читачів в Україн з листом. Ось він, цей лист, і його переклад українською мовою: 

Під час презентації виступив головний редактор журналу "Всесвіт" Дмитро Дроздовський - близький друг Нобелівського лауреата. Він розповів про знайомство з М.В. Льйосою та про свої особисті враження від цієї надзвичайної людини. Тут можна прочитати інтерв'ю Д. Дроздовського з нобеліантом: 

http://gazeta.dt.ua/CULTURE/nobelivskiy-laureat-mario-vargas-lyosa-literatura-ce-zavzhdi-zahist-svobodi-i-kritika-vladi-_.html

 

 

 

http://sferaua.com/, Іван Рябчій, 08.03.2016