✅Свіжі книжки від українських видавництв: серпень
Алессандра Кастеллані «Соціальна історія татуювань», переклад: Ганна Залевська, «Видавництво Анетти Антоненко» з «Ніка-Центр», 2022
Колись татуювання не були ані популярними, ані прийнятними як форма модифікації тіла. Згідно з Книгою Буття, першою татуйованою людиною, а якщо точніше — першою поміченою людиною в історії був Каїн, голова проклятого роду.
Серед характерних рис татуювання слід згадати те, що воно сприймалося осудним знаком, який часто асоціювався зі світом проституток та маргіналів. Заходу була незнайома широка практика малюнків на шкірі. Вперше татуювання потрапили до нашого світу через щоденники Джеймса Кука, який використав термін «тату» після повернення зі своєї першої подорожі до південних морів.
Саме з дивовижних звітів мандрівників XVIII століття виникає екзотичне уявлення про далекі етноси. Татуювання в цьому контексті відіграють основну роль у визначенні іншості незнайомих народів.
Алессандра Кастеллані аналізує витоки і сьогодення татуювань, запрошуючи нас до цікавої подорожі у часі та просторі. Від Біблії до Лондона 70-х років, від нового світу, відкритого мандрівниками XVIII століття, до сучасних міст.
Лоріс Дзанатта «Фідель Кастро. Останній “католицький король”», переклад: Ганна Залевська, «Видавництво Анетти Антоненко» з «Ніка-Центр», 2022
За шкалою народної любові Фідель Кастро до сьогодні викликає весь спектр почуттів: від абсолютного обожнювання до пекучої ненависті. 90 років життя, із яких півстоліття він очолював Кубу, постають перед нами справжнім полем битви, приз в якій — визволення людства від гріха егоїзму та споживацтва.
Лоріс Дзанатта пропонує нам унікальний погляд на цю історичну постать та її вплив на Кубу.
Незалежно від того, на якій відмітці шкали прихильності до кастризму знаходиться читач, ця книжка дозволить побачити Фіделя Кастро у світі реального життя, не оповитого міфологією ідолопоклонства чи, навпаки, іконоборства.
Тиктор медіа, 05.08.2022