Вони змінили світ: 5 книг, які перевернуть вашу свідомість

Завдяки героям цих книжок історія постає перед нами не зібранням сухих фактів, а справжнім пригодницьким романом, який ви прочитаєте на одному подиху. І неважливо, які саме зміни привнесли ці герої у наше життя – змінивши світ моди чи політики – головне, що жити після цих змін ми стали інакше.

Ми зібрали для вас книги, які перенесуть вас у різні епохи та місця, у час, коли творилась велична історія. Відірватись від захопливих розповідей просто неможливо!

 

Бернар Фан. Шарль де Ґолль

Видавництво: Ніка-Центр, Видавництво Анетти Антоненко, 2020

Чому варто її прочитати

Герой цієї книжки, легендарний Шарль де Ґолль (1890–1970) – винятково важлива особистість в історії Франції. Це місце належить йому завдяки звершенням на користь країни та політичним рішенням, до прийняття яких він зумів спонукати французів.

Оскільки більша частина його діяльності вписана в драматичний контекст історії, значущість цієї постаті видається ще вагомішою. Автор біографії героя, талановитий оповідач і досвідчений історик Бернар Фан, простежує унікальний життєвий шлях знаменитого французького генерала і політика. Де Ґолль воював на фронтах Першої світової війни, обіймав високі посади в армії, поєднуючи військову кар’єру з літературною працею. Під час Другої світової війни розгорнув прапор боротьби за звільнення Франції, повернув їй ранг великої держави і очолив Тимчасовий уряд. Довгі роки перебував в опозиції, але, врешті-решт, повернувся до влади, заснував П’яту Республіку і став її першим Президентом. Обіймаючи цю посаду десять років, де Ґолль зробив величезний внесок не тільки в історію сучасної Франції, але й у світову історію.

Тож разом з автором спробуємо поглянути, яким було життя Шарля де Ґолля, присвячене службі задля величі Французької Республіки. Крім решти видавничих моментів на зразок вишуканої поліграфії та художнього оформлення, у книжці варто відзначити якість апарату приміток, професійний переклад, здійснений Зоєю Борисюк, і, власне, оперативність, з якою біографія побачила світ до річниці героя.

 

24 life, 12.01.2021