ТОП-5 КНИЖОК "КНИЖКОВОГО АРСЕНАЛУ — 2018", ЯКІ ВАРТО КУПИТИ

На "Книжковому Арсеналі" — одному з головних книжкових ярмарків країни, цьогоріч, як і завжди, книжки будуть представлені на будь-який смак. Вони задовольнять і любителів детективів, і сентиментальних романів, і трилерів. Утім, лише деякі з них — справді довгоочікувані, тож саме на них варто звернути увагу. 

КІМ ТХЮЇ, "RU" ("Видавництво Анетти Антоненко")
Арсенал_1
ТСН.ua
Біографічний роман письменниці з В'єтнаму — це своєрідна авторизована історія цілого покоління емігрантів. Авторка-героїня була десятирічною дівчинкою, коли її родина вирішила тікати до Канади з рідної країни — і саме цей досвід вона описала в романі. На початку, звісно, була довга подорож в трюмі корабля, де її мати з дітьми на руках чекала зустрічі з Новим Світом. Не даремно ж в'єтнамською назва роману звучить, як "колискова", а французькою — "струмочок", а також "потік" (крові, грошей, сліз). Таким чином, перед нами розвертається філософськи осмислена історія втікачки, яка зуміла перемогти всі труднощі нового життя, а разом з нею — і більшість "людей з човна", як називають біженців з азіатського "раю для туристів", якою залишається в спогадах батьківщина авторки.

Читайте також: 5 детективів, з якими ви забудете про усе на світі

Багато іммігрантів реалізували американську мрію, пише авторка. Навіть ті, хто спочатку навіть уявити не міг, що гарні будинки, які зустрічалися під час прогулянок, стануть для них самих реальністю вже у недалекому майбутньому. Так само і майже всі родичі героїні, завдяки наполегливій і самовідданій праці змогли досягти всього, чого хотіли. Хоча ще донедавна, живучи не в Канаді, більшість з них ледве животіла без електрики і водогону, хоча всі були поруч і жили однією родиною. Сьогодні ж вони нарікають на те, що будинок занадто великий, а сім’я занадто розкидана по країні, і збирається лише на свята. 

TCH, Ігор Бондар-Терещенко, 21.05.2018