5 ПУТНІХ ПЕРЕКЛАДІВ КНИЖКОВОГО АРСЕНАЛУ 2019

Ці перекладні новинки з’явилися майже одночасно з виходом оригіналів, що підтверджує їх актуальність.

Цього року на Книжковому Арсеналі буде представлено майже весь спектр сучасної літератури — від психологічних бестселерів до науково-популярних видань з вітчизняного та зарубіжного ринку. Водночас перекладні новинки з’являються майже одночасно з виходом оригіналів, що свідчить і про актуальність самих творів, і про майстерність та оперативність перекладачів.

КРІСТІАН ҐЕ-ПОЛІКЕН "ВАГА СНІГУ" — Л.: Видавництво Анетти Антоненко, 2019
Книжки, переклади, арсенал, для блогів_1ТСН.ua
Іноді це чтиво нагадує справжню "снігову" медитацію. Неквапне, пливке, захопливе. "Це вино, яке нам дав Жозеф? Так, мій дорогий. П’ємо, стежачи за нашими спінінгами, тішачись теплом від Сонця. І вина. Поки передаємо один одному пляшку, повітря теплішає. Ні вітерця. Гори випинають груди, і на них мерехтить сніг".

Але до такої ейфорії головному героєві ще треба пройти чималий шлях. За сюжетом, молодий чоловік вирушає до батька, якого не бачив уже багато років, дорогою він потрапляє в автомобільну аварію. Люди із закинутого далеко у горах селища рятують його. Доглядати героя-оповідача береться загадковий Маттіас — наче й друг, але справжній деспот, чудовий кухар і любитель розповідати байки. Тим паче, що зайнятися є чим — його хата, засипана снігом, стоїть на краю села.

Але до такої ейфорії головному героєві ще треба пройти чималий шлях
Тож довгої зими обом героям доведеться боротися і за життя, і за збереження власної людської подоби, не втрачати віри та надії на прихід весни. Хоч це насправді важко у такому замкненому, герметичному просторі, де найпростіші дії іноді видаються за подарунок долі.

"Я опановую себе, стискаю руками лижні палиці й роблю кілька кроків. Відразу виникає враження, що я віднайшов те відчуття свободи, яке, як гадав, втратив назавжди, під автівкою, серед понівеченого брухту і осколків скла". Більше читайте тут: https://tsn.ua/blogi/themes/culture/knizhkoviy-arsenal-2019-5-zarubizhnih-perekladiv-na-yaki-varto-zvernuti-uvagu-1344936.html?utm_source=page&utm_medium=popularnews

TCH, Ігор Бондар-Терещенко, 15.05.2019