Книги: «Вага снігу»

Анотація

Молодий чоловік вирушає до батька, якого не бачив уже багато років, дорогою потрапляє в автомобільну аварію. Люди із закинутого десь у горах селища рятують його. Нянькою оповідача стає загадковий Маттіас ‒ друг, тиран, майстерний кухар і любитель розповідати історії. Їхня спільна домівка стоїть на краю села, засипаного снігом. Усю довгу зиму їм доведеться боротися за життя, за збереження людської подоби, віри та надії на прихід весни. 

Як? 

За допомогою уяви, яка є «одним із проявів відваги». 

 

 

·      Лауреат літературної премії Генерал-губернатора Канади

·      Лауреат літературної премії Франція — Квебек

·      Лауреат літературної премії колеґіантів (Канада)

·      Лауреат премії молодої зміни Монтережі

·      Лауреат премії ліцеїстів / Міжнародна асоціація квебекських студій — Швеція — Естонія — Барселона

·      Фіналіст премії Рінґет

·      Фіналіст премії книготорговців Квебека (Канада)

·      Літературна премія (Естонія)

 

Я прочитала «Вагу снігу»  восени. ...Вона просто збила мене з ніг, ця книга, вона ідеальна, створена з такою точністю, як годинниковий механізм. Настільки своєрідний і сильний голос автора... Майже кожен розділ починається з опису снігу: здається, що якоїсь миті це стане неможливим, що це математично нереально, але ж ні, це відбувається увесь час! Є дуже сильні образи, але їх не виставляють напоказ, це не самозакоханість. Така  простота стала результатом абсолютної майстерності мови та всесвіту автора. Крім того, книга змушує нас увесь час чогось чекати. Це захоплює, навіть там, де нічого не відбувається, не відчуваєш жодного розчарування. Ти йдеш до кінця. Це сила руху.

 Домінік Фортьє, La Presse

 

Крістіан Ґе-Полікен зумів занурити нас в історію похмуру й гіпнотичу. Історію, яка скеровує увагу на сповнену драматизму й холодну красу пейзажу, соціальні зв'язки, що рвуться, розгубленість і  насильство, які дрімають, притлумлені зимою, але ладні ожити з першими вісниками відлиги. Гімн півночі й один із найсильніших романів цього сезону.

Крістіан Демьоль, Le Devoir 

Про автора

Крістіан Ґе-ПОЛІКЕН [Christian Guay-Poliquin]

фото © Лоуренс Гранбуа-Бернар Крістіан Ґе-Полікен народився в 1982 році в містечку Сен-Арман, в Квебеку (Канада). Вивчав літературу в Університеті Квебека в Монреалі, де у 2010 році отримав ступінь бакалавра, а в 2012 році - диплом магістра з літературознавства. З 2013 р. докторант, працює ... Детальніше


ЗМІ про книжку Показати всі (12)
Новини про книжку