НОВА КНИЖКА ЛЮБКА ДЕРЕША АБО ЯК ФОТОГРАФУВАТИ ПИСЬМЕННИКА

6 серпня я побував на анонсі нової книжки «Спустошення» Любка Дереша у Києві. Сам автор ще не опублікованої книжки розповів про те, що це буде і коли твір з’явиться у магазинах.

Наперед скажу, що за словами Дереша, якщо все буде добре, то книжка з 1 вересня надійде у продаж. «Принаймні у київських книгарнях», — уточнив Дереш.

Як фотографувати письменника

Любко ДерешЗвісно, з точки зору фотографії, усна презентація нової книжки, навіть самим автором, не може претендувати на якісь лаври репортажної фотографії. Письменник – це розумова праця, а отже ніякої динаміки тут не може бути – кульбідів, «екшену» шукати не потрібно.

Проте, професійний фотограф повинен навіть у таких ситуаціях зробити живі динамічні знімки, які б було цікаво подивитися тим, хто не байдужий до сучасної літератури.Любко Дереш письменник

Зазвичай, у таких ситуаціях треба звертати увагу на міміку та жести людини, яка виступає, та ловити камерою найбільш виразні моменти. Це може бути погляд, жест, або комбінація одного із іншим.

Також при нагоді можна зіставляти передній та задній план на фото, що додає глибини знімку, або пуститися у творчість і спробувати зробити щось художнє із фото.

Після того, як я отримав технічно досконалі знімки, я вирішив трохи проекспериментувати із швидкістю затвору, щоб отримати кілька змазаних знімків. Вони доповнили фоторепортаж невеликою художністю. Все ж таки, письменники – це люди творчі, тому деякі експерименти при їх фотозйомці можливі.Любко Дереш на презентації Спустошення

Заборона на спалах

Освітлення під час зйомки було не дуже яскравим, проте воно було. Тому довелося використати високі показники ISO на фотоапараті і ніякого спалаху. Спалах використовувати під час концертної фотозйомки або зустрічей з письменником взагалі заборонено, тому що це заважає виконавцям і глядачам.

Що Любко Дереш розповів про свій новий твір «Спустошення»

Любко Дереш КиївЯ читав кілька книжок Любко Дереша ще за навчання в університеті, тому був дуже радий побачити його в реальному житті, а тим більше сфотографувати українського письменника. До того ж, було цікаво послухати, що очікує сучасну українську літературу цієї осені.

За словами письменника, «Спустошення» – це роман про природу, стосунки, завоювання планети та місце людини у світі. В ньому також підняті теми з філософі свідомості, мови, сприйняття.Любко Дереш

Дереш розповів, що роман написаний у вільному стилі, «з плеча», а оповідання ведеться то від третьої особи, то від самого персонажу роману.

Головний герой

Любко ДерешГоловний герой роману – вже не молодий, але й не старий журналіст, письменник, який починає переоцінювати своє життя і місце в ньому.

Як зазначив Любко Дереш, якщо б його роман екранізували, то можна було б знімати його в жанрі нуар. Також у романі присутні зміни пори року, є спека, літо, бетонний Київ, позбавлений зелені. Є моменти темряви, зима та внутрішній степ головного героя.Любко Дереш

Особливої уваги у «Спустошенні» надається образу так званої Зони. Дереш пояснив, що для цієї книжки дуже важливі два фільми Андрія Тарковського – «Сталкер», в якому також присутня Зона, та «Соляріс».

У «Спустошенні», пояснив Любко Дереш, Зона також сприймається головним героєм як розумна істота.

Закінчується роман, за словами Дереша, розмовою головного героя з жінкою, яку він кохає. Проте вона вже вагітна від іншого чоловіка.письменник Любко Дереш

Проте, каже Дереш, його роман має позитивне закінчення. Книжка є механізмом того, щоб людина стала трішки більше людиною, сказав Дереш. Книжка нагадує нам, що ми люди, додав він.Любко Дереш Спустошення

блог Кирилл Тигай, 09.08.2017