ЖУРНАЛІСТИ ОЗВУЧАТЬ КНИГИ ДЛЯ НЕЗРЯЧИХ: СПЕЦЛІТЕРАТУРУ ПЕРЕДАДУТЬ В БІБЛІОТЕКИ ПО ВСІЙ УКРАЇНІ

Через відсутність фінансування фонд практично не поповнюється, кажуть видавці.

Журналісти телерадіокомпаній України озвучать понад 20 творів сучасних українських та зарубіжних авторів та передадуть їх до спеціалізованих бібліотек для сліпих під час Всеукраїнської акції "Озвучимо книги для незрячих".

Серед авторів, готових "зазвучати", - українці Любко Дереш, Євгенія Кононенко, Остап Дроздов, чилійська письменниця Ісабель Альєнде і француз Дідьє ван Ковеларт, розповіли в прес-службі "Видавництва Анетти Антоненко". 

Ідея проекту виникла після передачі декількох видань до Центральної спеціалізованої бібліотеки для сліпих ім. Миколи Островського. 

"Через відсутність фінансування бібліотечний фонд практично не поповнюється. Особливо складно з аудіокнигами або друкованими шрифтом Брайля. Самі ми не працюємо з такими книгами, тому попросили відгукнутися журналістів і керівників телерадіокомпаній допомогти з озвученням. Зі свого боку ми готові безкоштовно надати права на озвучування більшості наших видань для використання в бібліотеках для сліпих", – прокоментувала Антоненко. 

"Українське радіо" підтримало ідею поповнити бібліотечний фонд і надасть книги Любка Дереша та Євгенії Кононенко, озвучені авторами. До журналістів також приєдналися працівники Вінницької міськради, які запропонували використати можливості місцевих творчих колективів для створення аудіокниг.

Усю озвучену літературу передадуть у 64 спеціалізовані бібліотеки для сліпих по всій території України. 

TCH.ua, 07.03.2017