Топ-12 найвідоміших сучасних письменників України

Книжки
Книжки / entrepreneur

Література – невіддільна частина будь-якої повноцінної нації. І доволі часто судити про країну можна по тому, які письменники в ній користуються найбільшим успіхом. З нагоди 23-го Форуму видавців, який офіційно стартує 15 вересня, журналісти 24 Каналу підготували список найвідоміших сучасних письменників України.

Бути письменником – складно. Бути успішним письменником – ще складніше. Бути водночас і хорошим, і відомим, і успішним письменником – досвід показує, що лише одиниці здатні поєднувати всі ці риси. Бо якість не завжди йде поряд із популярністю і навпаки.

Любко Дереш

Дереш став своєрідним феноменом української літератури, який свій перший роман видав у 18 років – культовий "Культ" про фестиваль "Шипіт". Перший успіх не став випадковим, бо наступні книжки письменника лише закріпили читацький успіх та авторську позицію в українській літературі.

Попри свою популярність, Дереш не так часто фігурує в медіапросторі. Письменник радше віддає перевагу відособленню та подорожам, хоча стабільно пише та видає книжки.

Твори Дереша справді відрізняються від масової літератури різноманітністю тем та певною чесністю із читачем. Для Дереша важливіше сказати саме те, що йому видається потрібним та необхідним, а не ловити читацький інтерес.

Твори для ознайомлення: "Трохи пітьми", "Голова Якова".

24 канал, Даниил Задорожний, 17.09.2016