Культура Кіно На Каннському кінофестивалі український сценарист отримав 10 тис. євро

На цьогорічному Каннському кінофестивалі сценарій українського драматурга Марисі Нікітюк отримав премію імені Кшиштофа Кешльовського. У програмі 10-ої сесії ScripTeast Award відзначили її роботу "Коли падають дерева". Грошовий еквівалент нагороди 10 тис. євро.

" Це сучасна історія трьох поколінь жінок, що жертвують своїми мріями на благо громади, в якій вони живуть, - розповідає Марися Нікітюк. У центрі сюжету трагічна спроба юної дівчини з коханим вирватися з порочного кола самоповторів. Проект фільму вже вигравав пітчинги на Одеському кінофестивалі з грошовою нагородою в 50 тисяч грн, та пітчинги Держкіно. Наразі, ми з продюсером Ігорем Савиченком, чекаємо на відповіді з Польського та Македонського кінофондів на здобуття другої половини бюджету, і в серпні плануємо розпочати зйомки фільму. Загальний кошторис фільму приблизно 20-22 мільйонів гривень".

Нещодавно київське видавництво Анетти Антоненко випустило дебютну книжку Марисі Нікітюк "Безодня". До неї увійшло 10 оповідань-катастроф.

- Моя книжка - це артхауз, там є жорсткі й жорстокі історії, а є дуже ніжні і про любов. За оповіданням "Свині" молодий режисер, Роман Любий, вже зняв короткометражку.

Газета по-українськи, Ярослав Карпець, 24.05.2016