Іван Рябчій - лауреат премії М.Рильського 2016 року

"Двоє добродіїв із Брюсселя" Еріка-Емманюеля Шмітта у перекладі Івана Рябчія отримала премію Максима Рильського за 2016 рік.

Про це йдеться у повідомленні Держкомтелерадіо у вівторок.

Цією премією відзначаються письменники і поети за переклад українською мовою творів видатних зарубіжних авторів або за переклад творів українських класиків та сучасних авторів мовами народів світу.

 

Цього року на конкурс було подано 7 творів. Комітет премії вирішив присудити нагороду перекладачеві Івану Рябчію за переклад з французької мови книжки "Двоє добродіїв із Брюсселя" Еріка-Емманюеля Шмітта, що вийшла у Львові у "Видавництві Анетти Антоненко".

Книга містить шість оповідань французько-бельгійського письменника, не лише добре знаного у світі, але й неодноразово перекладеного в Україні (наприклад, "Оскар і рожева пані", "Пан Ібрагім та квіти Корану", "Ідеальне вбивство" та інші).

Премія імені Максима Рильського заснована 1972 року та присуджується Кабінетом Міністрів на підставі пропозицій та рекомендацій Комітету (тимчасового дорадчого органу) до дня народження Максима Рильського - 19 березня.

http://aej.org.ua, 02.02.2016