Шок і трепет: 10 книг львівського Форуму

Шокуючі події війни на Сході, тексти політв'язнів, трепет кохання, Чорнобильська зона відчуження, наші найближчі сусіди — такі головні літературні теми, довкола яких обертався XXII Форум видавців у Львові. 

Сама ця подія стала знаковою для культурного життя України. Останнім часом ця ж подія потрапила у скандально-кримінальні хронічки (у зв'язку з гучними заявами органів безпеки). Втім, найголовніше — книжки. Десять із яких, на свій смак, рекомендую. 
 

Юрій Ярема. "Тепло його долонь" ("Видавництво Анетти Антоненко")  Альберт Ейнштейн казав, що головна війна точиться не між військовими, а в головах людей. Головна війна — війна за толерантність, за любов до іншого, інакшого. Пишу огляд через кілька днів після виступу сера Елтона Джона на конференції YES, де він заявив про недопустимість недотримання прав ЛГБТ в Україні. Наступного дня було по-звірячому побито відомого активіста Ніка Картера і його партнера. Це стало свого роду відповіддю праворадикалів — цього похмурого "альтер его" української влади — на виступ сера Джона. Це ще раз доводить: діалог можна вести виключно засобами культури. Перший роман молодого автора Юрія Яреми — спроба діалогу. Спроба показати консервативному суспільству, якими насправді є ЛГБТ і як їм живеться в Україні. Книжка гуманістична. Так само ця книжка — важливий елемент отієї війни проти зла нетолерації, про яку говорив ще Альберт Ейнштейн. 
 

«Дзеркало тижня. Україна» №34, Іван Рябчій, 18.09.2015