УКРАЇНСЬКОЮ ВИЙШЛА ЗБІРКА НОВЕЛ "ГАЛЯВИНА КРАЙ ЛІСУ" КАРОЛІНИ ЛАМАРШ. УРИВОК


УКРАЇНСЬКОЮ ВИЙШЛА ЗБІРКА НОВЕЛ "ГАЛЯВИНА КРАЙ ЛІСУ" КАРОЛІНИ ЛАМАРШ. УРИВОК
2019 року за збірку отримала Ґонкурівську премію.  

В українському у "Видавництво Анетти Антоненко" перекладі вийшла збірка новел "Галявина край лісу" Кароліни Ламарш. Про це йдеться на офіційному сайті видавництва.

Чи варто виходити за межі буденності? Можливо, ліпше до скону залишатися на своєму затишному острівці — і не пускатися до авантур? Над цими питаннями замислюється бельгійська письменниця Каролін Ламарш у новій збірці новел "Галявина край лісу", яка 2019 року виборола престижну Ґонкурівську премію для новел.  

Головний герой кожної новели стикається з тим, що виходить за межі звичного людського життя. І підштовхує до цього головно природа — ліс, галявина, тваринка, пташка, комашка тощо. Як і у першій збірці новел "День пса", Каролін Ламарш спонукає героїв замислитися над головним: як жити далі? Як зважитися на непростий крок? Захоплива глибока проза, у якій відчутно аромат лісової гущавини і лунає спів птахів.

Каролін Ламарш - сучасна бельгійська письменниця. Викладала французьку й англійську мови у школах Нігерії. 1970 року повернулася до Бельгії. Авторка численних романів, збірок новел і поезій, радіоп’єс. Лауреатка багатьох премій.

*** 

Уривок

"З часом мій спокій скипає, від безладу болить голова, я гортаю сторінки дедалі швидше, до них потрапляє пісок, я відкладаю книжку і йду купатися, повертаюсь і бачу, що сторінки намокли, хтось спіткнувся об книжку, і я повертаюсь до напрочуд складного тексту, дедалі переконуючись, що Джойс, без сумніву, письменник цього століття і майбутніх століть, що писані після нього книжки — лише незграбні підробки, крихти, якими живляться рахітичні невдахи. Ба більше: я готова взагалі відмовитися від читання книжок.

Чи були в мене взагалі колись здібності, щоби читати, вивчати, міркувати, ніжитися в теплих променях Літератури? Звісно, що ні! Для справжніх читачів, упертих практиків, словом, для джойсівської еліти я завжди є і буду тим, ким є людина в купальнику на пляжі нудистів — чужинцем.

Я здригаюся від обриди. Викидаю "Улісса" в море. Книжка дуже велика — близько тисячі двохсот сторінок у кишеньковому виданні", - йдеться на сторінці у Facebook. 

Весь уривок читайте за посиланням.  

TCH, 28.04.2020