П`ять книг про вибір, який треба зробити

П`ять книг про вибір, який треба зробити
Фото: pixabay

У всіх книжках цього огляду їхні герої стоять перед вибором – змінити своє життя, перейти на той бік барикад, залишитися в дійсності чи перейти до зміненої реальності.

Всі герої в книжках різні, але об’єднує їх бажання не залишатися в минулому, а за будь-яку ціну потрапити у краще майбуття. Залишилося, знов-таки, вибрати правильний шлях.

Український письменник Ігор Бондар-Терещенко зібрав для НВ STYLE п’ять книг, в яких йдеться про необхідність зробити певний вибір.

Каролін Ламарш. День пса. – Л.: Видавництво Анетти Антоненко, 2017

 

Це чудове французьке чтиво давно вже пора було видати українською, але сталося так, що історія про звичайну дорожню пригоду вийшла саме зараз. Про що ця невеличка збірка історій, які виявляються мало не життєвими тренінгами для певного кшталту людей? Насправді в романі для своєрідної сповіді вибрано доволі широкий соціальний зріз персонажів, які стали свідками того, як бездомний пес біжить розділовою смугою по трасі. Звісно, якийсь дзен при цьому простежується, але при цьому краще згадати християнську модель будь-якої "випадкової" появи – наприклад, янголів, які спускаються до людей для перевірки "на вошивість" їх людяності.

 

 

Отже, шість осіб, шість монологів, шість несхожих доль, згадку про які викликала поява одного-єдиного бездомного пса. Водій-далекобійник, що страждає з невідомості і переживає відтоді, як пішла дружина; священик; молода жінка, що їде на побачення зі своїм коханим (саме побачення має стати останнім); депресивний юнак на велосипеді, який втратив роботу; дві жінки, мати і дочка, які їдуть в одній машині. Пес для них – це символ і знак, спроба висповідатися і змінити життя на краще, зрозумівши його як марноту марнот. Тонкий психологізм, зворушливі історії, незайве нагадування про те, що іноді варто роззирнутися довкола, щоби… зазирнути вглиб себе, хоч як би парадоксально це звучало.

Новое Время, Ігор Бондар-Терещенко, 20.10.2017