Олександр Михед:

Олександр Михед

 Олександр Михед

Олександр Ратій

 

 

 

 

 

 

 

 

Олександр Ратій

 

 

 

 

 

 

 

Учора, 30 березня, у клубі Муза-бар відбулася презентація психотрилера «Астра» київського письменника Олександра Михеда.
Митець є автором уже трьох прозових книг, але до Полтави із презентацією завітав уперше. Приїхав молодий письменник не сам, окрім книг «Понтиїзм» та «Астра» його супроводжував режисер, автор бук-трейлера до презентованої книги Олександр Ратій. Письменник не перенасичував присутніх читанням, зустріч відбувалася у формі розповіді двох товаришів про знайомство, захоплення мистецтвом один одного та зроблену спільну справу.
Знайомство двох митців відбулося після кінофестивалю «Молодість», де робота Олександра Ратія «Повернення», виборола перемогу. Прочитавши книгу Михеда «Понтиїзм», режисер знайшов її ідеальною для зйомок. Та першою спільною їх роботою став півторахвилинний бук-трейлер до книги «Астра». За словами Ратія, зйомка коштувала 10 тисяч гривень, оскільки грошей катастрофічно не вистачало, про платню знімальній групі та акторам не могло бути й мови. Усі працювали на благодійних засадах.
Що стосується сюжету книги, автор пояснив, що зобразив вигадану історію із вигаданим головним героєм, та його життя він намагався зобразити правдоподібно, описуючи які супермаркети та книгарні він відвідує: «Письменники намагаються зобразити у творах себе. А я намагався показати ісорію вигаданої людини».
Головного героя книги, Віктора Варецького запрошують до семінару у віддаленому селі Карпатських гір. Проходження даного семінару в одній команді із представниками різних професій та способу життя, категорично змінюють уявлення Віктора про життя. До нього приходить розуміння того, що світ зовсім не такий, яким він звик його бачити, все навколо неправдиве. Як зазначає сам автор «Все вигадка. Все ілюзія. Все Астра».
Завданням, котре ставив перед собою письменник: показати цікаву історію та змусити читача над нею задуматися. «Можна валити просто потік свідомості і вважати себе найкрутішим авангардним письменником, а ти спробуй цікаву історію розкажи», – пояснює Олександр Михед.
Наприкінці гості відповіли на запитання із залу, зустріч почала носити невимушений характер та була схожа на посиденьки знайомих.

 

Live.poltava.ua, Ульяна Громова, 31.03.2015