5 НОВИХ УКРАЇНСЬКИХ КНИЖОК, ЯКІ ЗРОБЛЯТЬ ВАШЕ ЛІТО

МАРИСЯ НІКІТЮК. МОЖЛИВО, ЗАВТРА. — Л.: Видавництво Анетти Антоненко, 2019


ТСН.ua
Ця незвична книжка — треш-роман в стилістиці брутального реалізму, що складається з трьох повістей від імені трьох героїв (ірландець і українка з українцем), які проживають найтяжчий місяць лютий, відповідно, в Індії та Україні. Всі від чогось тікають, всюди знаходять секс, драґз і рок-н-рол. Точніше, гарячку, злидні та реґі.

"Так, це я, я гордий син своєї землі втік із Дубліна від власної дисертації з соціології. Кому, я питаю в обіймах пекельного полум’я температури, кому потрібен порівняльний аналіз причин, із яких ірландці йшли на війну в ХХ столітті?" — питається герой першої повісті. "Пів життя я вела свою маленьку партизанську війну за те, щоб одягати шкарпетки під туфлі, коротше короткого спідниці, прозорі майки без ліфчика й купатися голяка на пляжах", — звіряється героїня другої.

Ця незвична книжка — треш-роман в стилістиці брутального реалізму, що складається з трьох повістей від імені трьох героїв
"Я не бідності боюся, а безпросвітності. Вже навіть у маршрутці Київ-Гореничі хочеться вскритися", — римує герой третьої повісті. І не дивно, що наприкінці у кожного гряде особистий апокаліпсис. "Мабуть, їй, як і мені, було дуже, дуже самотньо, — дізнаємося з епілогу. — Дівчина помітила мене й, роззявляючи широко рота з подвійним рядом зубів, стрімко кинулася назустріч".  

ТСН, Ігор Бондар-Терещенко, 28.05.2019