5 нових книг, які варто прочитати в грудні

У грудні, в очікуванні новорічних свят, варто звернутися до книжок екзотичних і нестандартних. І не лише жанр альтернативної історії може при цьому зарадити. Адже навіть реальна історія, іноді має такі моменти і періоди, у справжність яких важко повірити.
 

"Помаранчевий сад", Ларрі Трамбле.

(Л.: Видавництво Анетти Антоненко, 2018)

Помаранчевий сад - фото 294860
Помаранчевий сад

Цей роман - один із найважливіших для квебекської літератури - отримав Премію продавців книг Квебеку й Літературну премію колегіантів, його опублікували у 15 країнах і поставили в театрі. За сюжетом, два брати близнюки, яких дуже любили всі рідні, змалечку зітнулися з жорстокістю світу – снаряд влучив в їхню домівку. "Амед і Азіз знайшли дідуся і бабусю серед руїн їхнього будинку. Бабусі ударом балки розкололо череп. Дідусь лежав у власному ліжку, посічений бомбою, яка прилетіла з того боку гори, за яким щовечора зникало сонце".

Далі починається виживання, помста, фанатизм, нелегкий вибір, сперечання братів і вирішення, хто саме вдягатиме пояс шахіда-смертника, щоб підірвати далеке місто, звідки прилетів снаряд. Додалися, звісно, й чужі люди, які вимагали помститися за смерть ближніх, принісши жертву. Загалом цей роман – напружений, драматичний, філософський – нагадує одночасно і біблійну притчу і східну казку, хоч сам автор відкидає будь-які етнічні прив’язки.

"Я хотів написати історію, - наголошує він, - схожу на байку, щоб показати оце пекельне замкнуте коло передачі ненависті і розірвати його. Тому для мене було визначальним не називати жодного регіону, жодної країни, щоб читач не ставав на чийсь бік з причин особистих, а радше міг замислитися над походженням етнічних конфліктів і їхніми жахливими наслідками".


https://maximum.fm/novini_t2

радіо MAXIMUM, Ігор Бондар-Терещенко, 13.12.2018