Підсумки книжкового року: Видавництво Анетти Антоненко

Кінець року це час аналізу зробленого. Якими є підсумки 2017 книжкового року? Які книги увійшли у топ-рейтинги за продажами та які жанри були найпопулярнішими? Які тенденції виділили видавці та що очікують від наступного книжкового року? У циклі коротких інтерв’ю із видавцями пропонуємо вам підсумувати рік, що минає. Своїми думками поділилася видавець Анетта Антоненко. 

Видавництво Анетти Антоненко: цифри

25 нових книжок

6 книжок додатковий друк

Середній наклад 1500-2000

3 книжки – 8000-10000 (на 1.11.2017)

Найпопулярніші жанри: сучасний український та перекладний роман.

Найуспішніші видання 2017 року

Любко Дереш “Спустошення” – лідер продажів і “улюбленець” медіа (67 публікацій), пропозиції на екранізацію.

Остап Дроздов “№2”

Ісабель Альєнде “Японський коханець”

Ларс Фр. Г. Свендсен “Філософія самотності”  

Анетта Антоненко про тенденції 2017 книжкового року

“Потужні гравці на ринку як “Наш формат” створили моду на такий сегмент літератури як  нон-фікшин. І це прекрасно. Читачі почали читати, слідкувати і купувати.

Інтернет-торгівля. За 11 місяців 2017 року обіг у грошовому і кількісному показниках на сайті “Видавництва Анетти Антоненко” збільшився майже втричі порівняно з 2016. Результат дуже обнадійливий. Тож і надалі цей напрямок треба розвивати.

З поганого. Нема нормальної критики на книжки, які видаються. Реакція критиків закінчується на книжкових оглядах та преміях, які не мають ваги на українському книжковому ринку.  Адже у всьому світі мала проза не преміюється (за деякими виключеннями) і не користується попитом при продажі прав. Особисто я її навіть в каталог прав не включаю (хоча і видаю), бо перспектив для пропозицій нема. Це давно визнаний факт на світовому ринку прав. Визнаний для всіх – тільки не для українських експертів і критиків.

Допоки українські автори не будуть враховувати світові тенденції,  то й і пропонувати видавцям на світові ринки не буде чого. І це дуже і дуже невтішно”.

Пріоритети Видавництва Анетти Антоненко на 2018 книжковий рік

“Я не планую виходити за межу 25-30 книжок в рік і мені нецікаво робити з видавництва конвеєр. Я люблю видавати книжки і вкладаю в це всі свої сили і душу. Й саме тому я більшу частину свого часу віддаю саме плануванню і вибору книжок.

Звикла “вижимати” зі всіх напрямків максимальний результат і саме це мене надихає.

Активний розвиток інтернет-торгівлі.

Модернізація сайту, більш глибоке “входження” в соціальні мережі.

Мета моя таки космічна, проте “Видавництво Анетти Антоненко” завжди прагнутиме обирати вишукану literary fiction найвищого ґатунку. Поки нам це успішно вдавалось. Маю надію, що так буде і в 2018, бо не маю права зрадити читачам, які часто мені пишуть і говорять: “Ми довіряємо вашому смаку”.

Форум видавців, 18.12.2017