З Києва до Копенгагена: 5 книжок про втечу від себе

 • популярне 

  Відомий український письменник та літературознавець Ігор Бондар-Терещенко спеціально для сайту Радіо МАКСИМУМ назвав п'ять книжок, які допоможуть вам втекти від себе. Збережіть собі!

  За всі часи люди шукали притулку в фантазіях, паралельних світах, вигаданих ситуаціях. Донедавна література якнайкраще виконувала цю функцію, аж поки не занурилася у віртуальну реальність, коли сюжети стали основою кіно, серіалів і комп’ютерних ігор. Але остаточно втекти від самого себе ще нікому не вдавалося, і життя все одно починається зі слова, спочатку надрукованого у звичайній книжці.

 • "Гурійський щоденник", Гіоргі Кекелідзе

  (Л.: Видавництво Анетти Антоненко, 2017)

  З Києва до Копенгагена: 5 книжок про втечу від себе - фото 172468

  Історія автора в цій екзотичній документальній прозі переплітається з історією цілого народу. І не лише тому, що для цього самого народу молодий грузинський поет, прозаїк, публіцист і науковець Гіоргі Кекеладзе зробив як на його вік вже чимало. 28-річний хлопчина, будучи директором Парламентської бібліотеки, створює цифровий фотолітопис країни і цифрову бібліотеку вітчизняної літератури, відкриває куточки грузинської книжки в бібліотеках Нью-Йорка і Парижа, їздить у гірські села, привозячи мешканцям стоси нових видань, бере участь у теле- і радіодебатах, викладає в національному університеті і, звісно, пише книжки. Про що зокрема ця?

  Про батьківщину автора, яку він описує з таким захватом, гідним Маркеса і Гоголя, що одразу хочеться все кинути, і хоча б поринути, а не податися у дивосвіт його краю. Автора недаремно називають грузинським Борхесом, його історії розплітаються безліччю стежок-пригод, що ведуть у сад задоволення від тексту. Гостинність, застілля, казки і притчі, що лунають на кожному кроці у цій дивовижній Гурії, де "навіть у Бога вірять по-своєму: гурійці так швидко хрестяться, що сам Всевишній не встигає цього помітити".

  Не обійшлося в тексті й без сексу. "Секс у Гурії називають словом "май", – зауважує автор. – Це слово можна порівняти зі словом "майя", що ведійською мовою означає "ілюзія". Однак ви можете посперечатися зі мною і сказати, що "май" – це теж щось інше. Давайте посперечаємось..."


 • Максимум, 08.06.2017