Автор: «Гіоргі КЕКЕЛІДЗЕ [გიორგი კეკელიძე]»

Гіоргі КЕКЕЛІДЗЕ [გიორგი კეკელიძე]


молодий грузинський поет, прозаїк, публіцист, науковець. Вже кілька років він очолює найбільшу книгозбірню країни — є генеральним директором Парламентської бібліотеки. Георгі заснував Першу грузинську цифрову бібліотеку lib.ge.

Народився в Озурґеті, у колоритному куточку Грузії — Гурії. Вивчав гуманітарні науки на кафедрі філології Державного університету в Тбілісі. У 2006-2008 роках викладав грузинську мову і літературу у виправній колонії у Руставі, з 2009 року готує літературно-критичні матеріали для різних радіостанцій. Пише колонки для часопису «Табула», у Відкритому університеті в Тбілісі викладає класичну літературу, а на телеканалі «Ахалі Архі» модерує з 2012 року літературну програму «Інтерпретація». Його поетична творчість – гімн гуманізму і сприймання, а в прозових «Гурійських щоденниках», оригінальному творі на межі життєпису і вигадки, описує просте й щасливе життя людей зі своєї батьківщини – грузинського краю Гурія.
Георгі є автором 6 книжок, а також лауреатом низки нагород, серед яких: Премія «Saba» за найкращий дебют року (2009), Премія Ніколоза Бараташвілі (2009), Успішний молодий чоловік року в галузі літератури (2010), Премія міжнародного фонду журналістів «Golden Wing: Interpretation of literary Television and Internet Projects» (2012), Премія імені Мушвига (2013), Національний бестселер 2015 року («Гурійський щоденник»), Людина року Згідно з дослідженнями громадської думки (2016), Національний бестселер 2016 рок («Гурійський щоденник 2»).

Книжки Георгі було перекладено англійською, німецькою, російською, азербайджанською та турецькою мовами.


ЗМІ про автора Показати всі (8)
Новини про автора
Галерея