«ДИКИЙ ТЕАТР» ПОКАЖЕ ПЕРШУ В УКРАЇНІ ВИСТАВУ ПРО ЛГБТ

Том на фермі

17 і 18 лютого «Дикий театр» презентує прем’єру вистави «Том на фермі» за п’єсою відомого канадського драматурга Мішеля Марка Бушара. Покази відбудуться у столичному «Мистецькому Арсеналі».

Постановки за цим твором, який порушує теми рівності й дискримінації, ідуть у театрах по всьому світу, також п’єсу Бушара неодноразово екранізували. Серед найвідоміших фільмів – робота знаменитого режисера Ксав’є Долана, в якій він сам виконав головну роль.

Українську версію «Тома на фермі» поставив режисер і драматург Павло Ар’є, якого книга вразила більше, ніж стрічка. «П’єса Мішеля Марка Бушара виявилася набагато гострішою, щирішою і чеснішою, – говорить Ар’є. – Для мене це історія про подвійні стандарти і брехню. «Ніколи не кажіть правди!» – ці слова зі щоденника загиблого хлопця-гея стають ключем до усього тексту».

На думку творців спектаклю, «Том на фермі» є першою виставою в Україні, що резонує з ЛГБТ-питанням. «До того ж, вона стала першою співпрацею незалежного «Дикого театру» з державною інституцією – «Мистецьким Арсеналом», – підкреслила засновниця «Дикого театру» і продюсерка проекту Ярослава Кравченко.

Варто зазначити, що у «Мистецькому Арсеналі» планують розпочинати спеціальну театральну програму. Про це повідомила його генеральна директорка Олеся Островська-Люта: «Показ вистави «Том на фермі» стане для нас невеликим кроком у цьому напрямку, щоб подивитися, що працює добре, що не працює, де переваги, а де складнощі, варто робити самостійну програму чи, наприклад, резиденційну для незалежних театрів».

На прем’єру до Києва особисто завітає автор п’єси Мішель Марк Бушар, який, крім того, 18 лютого візьме участь у круглому столі на тему «ЛГБТ і культура: агресія "інших" чи парадокс вимушеного сприйняття». Також у програмі заходів – презентація україномовного видання твору «Том на фермі», яке випустило Видавництво Анетти Антоненко.

19 лютого виставу «Том на фермі» представлять у Львові на сцені Театру імені Лесі Українки, який виступив одним із партнерів проекту.

CULTProstir.UA, 16.02.2017