Автор: «Мішель Марк БУШАР [Michel Marc BOUCHARD]»

Мішель Марк БУШАР [Michel Marc BOUCHARD]


 © OLIVIER CLERTANT, photographe/ Олів'є Клертан, фотограф

Мішель Марк Бушар народився в невеликому місті Альма на сході Квебеку. Перший текст для театру написав, коли ще навчався в коледжі. Має диплом бакалавра з театрального мистецтва Оттавського університету. Драматургією займається з 1983 року. За цей час створив понад 25 театральних п’єс. Усі вони були поставлені на канадській театральній сцені.

Його твори ставилися у понад п’ятдесяти країнах, і на сьогодні існує близько 500 постановок приблизно двадцятьма мовами, які йшли в театрах Європи, Азії та обох Америк.

За його п’єсами знято 7 фільмів (3 — на стадії підготовки), зокрема такими режисерами, як Джон Ґрейсон («Лілеї»), Софі Лорен («Хвилі спеки»), Ксав’єр Долан («Том на фермі»), Міка Каурісмякі («Христина — дівчина-король») та іншими.

Дві п’єси М.М. Бушара стали основою для опер: «Лілеї» (Монреаль, 2016) і «Христина — дівчина-король» (Торонто, 2020).

Бушар — лауреат багатьох престижних театральних і літературних премій, серед яких — Journal de Montréal, Betty Mitchell Award, Dora Mavor Moore Award, SACD (Париж), American Lambda Award (Нью-Йорк), Primo Candoni (Італія), премія Laurent-McCutcheon за боротьбу проти гомофобії та премія Gascon-Thomas, якою нагороджують за надзвичайний внесок у розвиток і популяризацію канадського театру, премія Атанасе-Девіда (Prix du Québec) — найважливіша літературна відзнака, якою нагороджує нація Квебеку (2021).

Офіцер Ордену Канади, Кавалер Національного Ордену Квебеку,

член Ордену Bleuet, член Академії літератури Квебеку.

Лауреат Премії Генерал-губернатора Канади в галузі виконавських мистецтв за всю свою кар’єру в Канаді та за кордоном (2023).

 

Official website of Michel Marc Bouchard  


ЗМІ про автора Показати всі (44)
Новини про автора Показати всі (12)
Галерея