Автор: «Мішель Марк БУШАР [Michel Marc BOUCHARD]»

Мішель Марк БУШАР [Michel Marc BOUCHARD]


Olivier clertant  photographe  %d0%9e%d0%bb%d1%96%d0%b2'%d1%94 %d0%9a%d0%bb%d0%b5%d1%80%d1%82%d0%b0%d0%bd  %d1%84%d0%be%d1%82%d0%be%d0%b3%d1%80%d0%b0%d1%84

 © OLIVIER CLERTANT, photographe/ Олів'є Клертан, фотограф

народився в невеликому місті Альма на сході Квебеку. Перший текст для театру написав ще коли навчався в коледжі. Має диплом бакалавра з театру Оттавського університету. Драматургією займається з 1983 року. За цей час створив більше 25 театральних п'єс. Всі вони були поставлені на канадській театральній сцені, більшість перекладена багатьма мовами і йшла в театрах Європи, Азії та обох Америк. За його п'єсами знято 6 фільмів такими режисерами як Джон Ґрейсон (Лілеї), Софі Лорен (Хвилі спеки), Ксав'є Долан (Том на фермі), Міка Курісмакі   (Христина — дівчина-король), та іншими.

Дві п'єси М.М. Бушара стали основою для опер: Лілеї (Монреаль, 2016) і Христина -дівчина-король (Торонто, 2020)

Він лауреат багатьох престижних театральних та літературних премій, серед яких дві літературні перемії від  Journal de Montréal, Betty Mitchell Award,  Dora Mavor Moore Award, премія  SACD (Париж),  American Lambda Award (Нью Йорк),  Primo Candoni (Італія), а також премії Laurent-McCutcheon за боротьбу проти гомофобії та премії  Gascon-Thomas, якою відзначаються надзвичайний внесок в розвиток і популяризацію канадського театру.

Мішель Марк Бушар — офіцер Ордену Канади та Кавалер Національного Ордену Квебеку.

Official website of Michel Marc Bouchard  


ЗМІ про автора Показати всі (39)
Новини про автора Показати всі (8)
Галерея
'