Книги, які хочуть усі

Книжковий арсенал — це насамперед знакові інтелектуальні події в програмі фестивалю. Але для тих, хто не відвідує регулярно книжкові магазини, ще й привід купити відразу безліч новинок — щоб стало до наступної весни. Ось чому в останні роки для Арсеналу стала типовою ситуація, коли на стенді видавця деяких книг на всіх не вистачає.

Це, звісно, говорить про певний песимізм видавців, які привозять замало примірників, але також і про те, що в країні щорічно з´являються книги, які хочуть всі. Після опитування видавців, покупців і авторів я зібрала список новинок, що розлетілися як гарячі пиріжки. Можливо, дослідження не репрезентативне, але як свідоцтво професіоналів цеху має свою цінність.

Ще один приклад — зовсім не очевидний, як мені здається. Але при цьому показовий, оскільки дозволяє побачити перспективи не тільки масового чтива, але і книжок для розумників і розумниць. Мова про Філософію свободи Ларса Свендсена (Видавництво Анетти Антоненко, переклад Софії Волковецької) — одного з головних гостейКнижкового арсеналу. Норвезький філософ надзвичайно популярний у себе вдома й в усьому світі — його книги перекладено 27 мовами. Тепер і українською. Свендсена вирізняє його вміння вести своєрідний діалог з філософами минулого і проводити паралелі між їхніми текстами із сучасним повсякденним життям. Так, Філософія свободи впевнено тримає баланс між легкістю і змістовністю.

Новое Время, 01.05.2016, Ірина Славінська