Тільки українською: 4 книжкові новинки вітчизняних видавництв

 
Тільки українською: 4 книжкові новинки вітчизняних видавництв
 

Якщо в 2014 році українські письменники активно і плідно конкурували між собою, то цього року склалася інша тенденція: стрімке зростання кількості книг про війну і нестача художньої літератури, яку могли розбавити лише переклади. Втім, з перекладами у вітчизняних видавництв усе добре. Двома великими перемогами в одвічному суперництві з книжковим ринком Росії стали переклади європейських бестселерів − романів Умберто Еко «Номер нуль» («Фоліо») і Мішеля Уельбека «Покірність» («КСД»), які в Україні вийшли з солідним випередженням.

Forbes вибрав ще чотири книжкові новинки, які можна прочитати лише в українському перекладі.

«Філософія свободи», Ларс Свендсен
«Видавництво Анетти Антоненко»
«Філософія свободи», Ларс Свендсен
 

Для «Видавництва Анетти Антоненко» переклади стали особливим напрямом, вектори якого вже можна чітко позначити: іспаномовна література, скандинавська сучасна філософія, солідний масив франкомовної літератури і трохи Грузії.

Ларс Свендсен, норвезький філософ і письменник − один із тих, кому вдається привертати увагу аудиторії до повсякденних речей і широко відомих понять. Його оригінальні аналізи свободи, страху, навіть моди не обходяться без Канта, але дотепного провокатора Свендсена в них явно більше. Книги норвежця перекладено 20 мовами світу, тепер − і українською.

Філософія свободи» − зовсім свіжа праця, оригінал з'явився в 2014 році. Книга дає багато приводів для роздумів, адже автор піднімає складні питання, відповіді на які варто пошукати не тільки європейським інтелектуалам, але й кожній людині, яка вважає себе членом цивілізованого суспільства. Що потрібно людині, щоб вважати себе вільною? Як застосовувати поняття свободи на практиці й у веденні бізнесу? Що загрожує свободі в сучасному суспільстві? Ставлячи ці питання і направляючи читача до відповідей на них, Свендсен звертається до історії філософії, говорить про етику, але при цьому не впадає в моралізаторство чи створення утопій. 

Forbes Україна, Анастасія Герасімова, 10.12.2015