9 найважливіших книг, які ми прочитали 2018-го

Ми вже встигли зробити кілька добірок під кінець року. Обрали книжки грудня, а також попросили літературного критика Женю Стасіневича розповісти нам про найважливіші українські книжки 2018-го. Але які видання запам’ятала редакція The Village Україна? Пригадуємо усе, що нас вразило цього року, і ділимося думками.

Ларс Свендсен «Філософія самотності»

«ВИДАВНИЦТВО АНЕТТИ АНТОНЕНКО»

Кожен з нас час від часу почувається самотнім. Проте суспільство, яке має звичку насаджувати стереотипну поведінку, чомусь вирішило, що самотність − це погано, стигматизуючи це прекрасне почуття, що «говорить нам щось важливе про нас самих і про наше місце у світі». Ларс Свендсен, норвезький філософ, поділяє самотність на періодичну і хронічну, пояснюючи, чому з останньою обов’язково треба боротися. Автор йде далі, докладно досліджуючи її суть і форми, вплив на фізичне здоров’я, схильність тієї чи іншої статі до самотності.

 Ніхто не може силою проникнути у вашу самотність і змусити її розчинитися. Але ви можете впустити когось у свою самотність, і тоді вона перетвориться на компанію. А потім вам доведеться навчитися жити з усвідомленням, що будь-яке людське життя включає в себе самотність, і тому необхідно навчитися переносити її, а ще краще – перетворювати погану самотність у хорошу.

The Village Україна, Марк Лівін, Андрій Баштовий, Софія Пилипюк, 28.12.2018