Коротко і поживно. 5 свіжих збірок оповідань

Оповідання, коротка історія – це, як чашка смачної кави. Триває недовго, але залишає після себе приємний (тут вже залежить від історії) післясмак. Ідеальний варіант, коли на вулиці весна, гарна погода, і на читання залишається все менше часу.

 Марися Нікітюк “Безодня”, Видавництво Анетти Антоненко

“Безодня” – дебютна збірка авторки Марисі Нікітюк. Досі її ім’я асоціювалось лише з театром (як драматурга) та кіно (як режисера). Отож, кіношності та театральності в цих історіях буде достатньо. Нікітюк виокремлює стиль збірки – магічний реалізм, потік свідомості та треш. Видавець називає це поєднанням ніжності та брутальності. Історії Нікітюк наповнені емоціями, драмами, фантастичними елементами та емоційними прозріннями. Герої прокидаютьсь із відчуттям кінця світу, коли начебто усе, як зазвичай, а інші із страшними відкриттями на Великому Андронному колайдері.

Уривок з книжки.

 Ісабель Альєнде “Оповідки Єви Луни”, Видавництво Анетти Антоненко

“Оповідки Єви Луни” – перший український переклад найпопулярнішої іспаномовної авторки в світі Ісабель Альєнде. Ця книжка – це 23 історії про зраду, любов, дружбу та ворожнечу. Єва Луна – це сучасна чилійська Шахерезада, яка й розповідає усі ці історії. Альєнде вправно вписується в південноамериканський трикутник Маркес-Борхес-Льйоса, де тонка грань між магічним та реальним доповнюється ще й тонким, жіночим баченням світу.

Уривок з книжки.

 

 

блог Yakaboo, 21.04.2016