Весняний нон-фікшн: 9 новинок до Книжкового Арсеналу

Щороку на великих книжкових фестивалях про нон-фікшн говорять, мов про бідного родича. Мовляв, і мистецьких видань мало, і книг із бізнесу не вистачає, і філософії катма. На цьогорічному Книжковому Арсеналі справи в цьому напрямку виглядають більш оптимістично. Безумовно, всі вже активно розглядають повну програму Книжкового Арсеналу і вітрину новинок.  В очікуванні найбільшої книжкової події Читомо знайомить з новинками, на які варто звернути увагу.

 

Без назви-1Ларс Свендсен «Філософія свободи» 

(Видавництво Анетти Антоненко)

В межах українського дискурсу поняття свободи, волі є чільними та найбільш вживаними. Але як багато і наскільки глибоко ми задумуємось над сенсом цих понять, над їх змістом? Адже в багатьох випадках ми будемо стикатися із заяложеним виразом про «вільний народ», особливо не задумуючись над означенням самого поняття.

«Філіософія свободи» Ларса Свендсена – книга, що розглядає різні грані поняття свободи, зокрема політичний, соціальний, етичний, онтологічний. Звісно, автор підкреслює, що це поняття є межовим, і це унеможливлює конкретні висновки. Але як частина внутрішнього діалогу ця книга може відбутись.

Читайте також: 10 зіркових гостей Книжкового Арсеналу

 

 

Читомо, Тетяна Калитенко, 19.04.2016