ЛІтературний бік зла...

ЛІтературний бік зла...Видавництво Анетти Антонененко | 12.05.15 19:49:44

Тармо КУННАС [Tarmo Kunnas] «Зло. Розкриття сутності зла у літературі та мистецтві» -- К. "Видавництво Анетти Антоненко", 2015 -- 288 с.

У книжці «Зло. Розкриття сутності зла у літературі та мистецтві» знаний фінський письменник-філософ Тармо Куннас аналізує прояви зла у художніх і мистецьких творах і наводить переконливі й яскраві докази того, що зло ніяк не може бути однозначним. 


Зло не лишало байдужими митців і письменників усіх епох – від доби античності до третього тисячоліття, – вабило їх спуститись у незвіданий світ тіней. Воно звикло ховати справжній лик за різними масками: «Квіти зла» Бодлера, «Декамерон» Боккаччо, сцена на сходах у фільмі «Броненосець “Потьомкін”» Сергія Ейзенштейна зображують зло у зовсім несхожі способи. Воно може тихо дрімати під егідою глупоти, слабкої моралі чи інертності. Якщо зазирнути йому у вічі, можна спізнати абсурдну, моторошну, харизматичну й порочну злобу. Тармо Куннасу вдається зірвати зі зла маски та показати його справжню сутність. Завдяки численним цитатам і переказам класичних творів світової літератури, присвяченої різноманітним проявам зла, книжка читається немов пригодницький роман, а оригінальні погляди й ідеї роблять її сучасною й злободенною.
Стане у пригоді фахівцям – філософам, історикам, культурологам тощо, а також усім, хто цікавиться модерною гуманітаристикою. Українською перекладено вперше.

Перекладено за виданням: 
Tarmo Kunnas
PAHA.
Mitä kirjallisuus ja taide paljastavat pahuuden
olemuksesta.
ISBN 978-951-796-518-7
© Tarmo Kunnas
Спільне видання з видавництвом «Ніка-Центр»
Переклали Ірина Малевич, Юлія Стояновська

Книгобачення, 12.05.2015