Книги: «Зло. Розкриття сутності зла у літературі та мистецтві»

Анотація

Спільне видання з видавництвом «Ніка-Центр»

 

У книжці «Зло. Розкриття сутності зла у літературі та мистецтві» знаний фінський письменник-філософ Тармо Куннас аналізує прояви зла у художніх і мистецьких творах і наводить переконливі й яскраві докази того, що зло ніяк не може бути однозначним. Зло не лишало байдужими митців і письменників усіх епох – від доби античності до третього тисячоліття, – вабило їх спуститись у незвіданий світ тіней. Воно звикло ховати справжній лик за різними масками: «Квіти зла» Бодлера, «Декамерон» Боккаччо, сцена на сходах у фільмі «Броненосець “Потьомкін”» Сергія Ейзенштейна зображують зло у зовсім несхожі способи. Воно може тихо дрімати під егідою глупоти, слабкої моралі чи інертності. Якщо зазирнути йому у вічі, можна спізнати абсурдну, моторошну, харизматичну й порочну злобу. Тармо Куннасу вдається зірвати зі зла маски та показати його справжню сутність. Завдяки численним цитатам і переказам класичних творів світової літератури, присвяченої різноманітним проявам зла, книжка читається немов пригодницький роман, а оригінальні погляди й ідеї роблять її сучасною й злободенною.
Стане у пригоді фахівцям – філософам, історикам, культурологам тощо, а також усім, хто цікавиться модерною гуманітаристикою. 

Українською перекладено вперше.

Про автора

Тармо КУННАС [Tarmo Kunnas]

Тармо Куннас (нар. 1942 р. у Тампере) – сучасний фінський письменник-філософ, професор-емерит Ювяскюльського університету. Освіту Тармо Куннас здобув у Гельсинському, Паризькому, Мюнхенському, Фрайбурзькому та Єльському університетах. Обіймав посаду ад’юнкт-професора загального літературознавства ... Детальніше


ЗМІ про книжку Показати всі (13)
Новини про книжку Показати всі (7)
Галерея