5 книг про те, хто робить історію

Література має не тільки розважати, а й вчити. Саме тому в свіжому огляді письменник Ігор Боднар-Терещенко обрав цікаві історичні книги, які розкриють вам очі на чимало подій та допоможуть зрозуміти, наскільки багато може зробити одна людина. Читайте про видатних діячів, які залишили слід в історії!

У всіх книжках цього огляду автори намагаються знайти справжніх ляльководів історії – у фантастичному романі чи реалістичному дослідженні – і знаходять кожен своє. У будь-якому разі, все це має вигляд захопливого чтива, з таємницями якого читач має розібратися сам.


"Зло. Розкриття сутності зла у літературі та мистецтві", Тармо Куннас

(Л.: Видавництво Анетти Антоненко; К: Ніка-Центр, 2018)

Зло. Розкриття сутності зла у літературі та мистецтві - фото 255448
Зло. Розкриття сутності зла у літературі та мистецтві

Показове в сенсі розшифрування історично-культурних таємниць навіть це дослідження "детективного" спрямування. Присвятивши його злу і розкриттю суті зла в літературі та мистецтві, відомий фінський письменник і філософ розглядає з цього ракурсу відомі художні твори. При цьому він наводить яскраві й переконливі докази того, що це саме "зло" – не однозначне явище. "Квіти зла" Бодлера, "Декамерон" Боккаччо, сцена на сходах у фільмі "Броненосець "Потьомкін" Сергія Ейзенштейна – це, по суті, абсолютно різні маски зла.

Так само книга відрізняється від того, що ми звикли читати про людські емоції, вона, по суті, займає якусь проміжну нішу між прикладною і художньою літературою. Можна сказати, що автор зриває маски з личини зла, дурості, інертності, аморальності, показуючи його суть доступним (і захоплюючим) способом. Насправді, перед нами справжній роман, пригоди емоцій в текстах і картинках, найрізноманітніші прояви зла в світовій літературі та мистецтві – з прикладами, цитатами, ґрунтовними поясненнями поведінки героїв і персонажів.


МАКСИМУМ, Ігор Бондар-Терещенко, 15.06.2018