Чого нас вчить класика? 15 найкращих книг і 15 життєвих уроків

Класичні книжки мають особливий присмак читання. Напевно, тому що ці історії закарбовані в часі. Відчайдушні, сповнені авантюризму, безмежної надії і життєвої сили історії вчать нас шукати прекрасне у повсякденні і бути готовим змінювати світ. До осіннього бінго ми підготували добірку класичних творів останніх двох століть.

Ґабріель Ґарсія Маркес «Скандал сторіччя»

Досі важко зрозуміти, що означає той «магічний реалізм» в літературі, який став популярним завдяки книжці  Маркеса «Сто років самотності». Що лягло в основу світогляду і життєвих переконань одного з найвідоміших письменників Латинської Америки? Зрозуміти все це, та навіть більше, допоможе збірка «Скандал сторіччя», у якій Маркес виступить у незвичній для читача ролі — в ролі журналіста. 

Це збірка репортажів, які Маркес писав понад сорок років. Він спостерігав за подіями і черпав натхнення з буденності і суспільних настроїв. Це його бачення привидів минулого і його віра у світле майбутнє. Це відображення того, як Маркес розумів і відчував потреби свого народу. Це про минуле, яке не відпускає.

«Скандал сторіччя» — це не просто збірка найвагоміших репортажів Маркеса. Це відповідь на запитання, що для автора було важливішим: бути письменником чи бути журналістом? Це класика, яка вчить ремесла, любові й відданості праці.

блог Якабу, Надія Скокова, 05.10.2020