15 нових книг, які вийшли під час карантину

Не все зупинилося під час карантину. Наприклад, книжки українських видавців продовжили виходити, незважаючи ні на що. Ми зібрали 15 новинок, які з’явилися у продажу протягом весни.


Еррі Де Лука «Неприкрита природа»

ВИДАВНИЦТВО АНЕТТИ АНТОНЕНКО

Переклад з італ. Л. Котляр

У селищі, де «зосталися чоловіки й худоба», розташованому в підніжжі гір, мешкає художник, що колись проміняв мистецтво на роботу в шахті. Це і є наш оповідач. З великою любов’ю він розповідає про гори, сніг, яким колись мив натруджені руки. Селище зустрічає не лише туристів, а й нелегальних мігрантів. Якщо перші купують сувеніри, то другі часто залишають по собі слід смерті, тому місцеві чоловіки ніколи не ходять у гори без лопат…

Через одну історію оповідач стає місцевою знаменитістю, до нього навіть приїжджають журналісти, чому чоловік не дуже радіє. Він свариться зі своїми сусідами й залишає місце, де народився й прожив усе життя, щоб перезимувати біля моря, якщо пощастить, то ще й трохи заробити. Так він отримує замовлення від місцевого священника – зняти камінне драпірування з неймовірно красивого мармурового розп’яття Христа у храмі, щоб повернути скульптурі оголеність. Оповідач проводить ціле дослідження, щоб зрозуміти, як йому працювати надалі, але натомість приходить до роздумів про суть милосердя, співчуття та співпереживання. Еррі Де Лука пише лаконічно, але змістовно, нарощуючи градус емоцій: від одержимості мистецтвом до прийняття в собі смирення.
The Villadge, Анастасія Герасімова, 03.06.2020