Автор: «Еррі де ЛУКА [Erri De Luca]»

Еррі де ЛУКА [Erri De Luca]


сучасний італійський письменник, публіцист, поет, перекладач. 

Народився у Неаполі 20 травня 1950 року. Перш ніж стати письменником, працював різноробом на заводі, в аеропорту, на будівництві, водієм вантажних автомобілів, каменярем і мулярем, добровольцем в Африці, водієм гуманітарних конвоїв під час війни в Югославії. Чимало років по тому самотужки вивчив суахілі, їдиш та давньоєврейську, перекладав італійською й підготував коментарі до книг Старого Заповіту (Книга Екклезіястова, або Проповідника, Книга пророка Йони, Книга Рут), писав сценарії й зіграв кілька ролей у кіно, був членом журі на Каннському кінофестивалі в 2003 році.

Хоча писати Еррі де Лука почав у 20-річному віці, його перша автобіографічна книжка «Не тут, не зараз» Non ora, non qui») зявилася друком 1989 року, коли авторові виповнилося сорок років. Еррі де Луку добре знають  альпіністи-професіонали та аматори спортивного скелелазіння. У 2002 році він став першим чоловіком літнього віку (50 років+), якому вдалося підкорити скелю з високим рівнем складності (8b+): Грота-дель-Ареаута-ді-Суперлонга. 2005 року він здійснив експедицію у Гімалаї разом з подругою Нівес Мерой, про яку згодом написав книгу «Слідами Нівес» Sulla traccia di Nives»).

Еррі де Лука – неймовірно талановитий та плодовитий письменник: на тепер зявилися друком понад 70 творів: вірші, публіцистичні твори, романи, повісті, п’єси. Його романи перекладено на 30 мов, серед яких – англійська, німецька, іспанська, португальська та інші.


Нагороди: 

  • The Prix France Culture (1994) 
  • The Prix Laure Bataillon (2001) 
  • The Prix Femina étranger (2002)
  • The German international literary Petrarca-Preis (2010) 
  • The European Prize for Literature (2013) 
  • The European Book Prize (2016)


ЗМІ про автора Показати всі (4)
Новини про автора