Продовження "Оповіді служниці", трагедії та кохання: що читати після карантину

Додамо трохи класики, тим більше, якщо йдеться про маловідомого, але достойного уваги автора. Орасіо Кіроґа - уругвайський поет, прозаїк і драматург, один із засновників мистецької групи "Покоління 900", яка поширювала ідеї модернізму у Південній Америці наприкінці XIX століття.

Постать трагічна та надзвичайно талановита. У часи Кіроґи це було цілком природним поєднанням. Орасіо у дев'ятнадцять років вирішив здійснити подорож, до Парижа (тільки в один кінець вони тривала чотири місяці), щоб познайомитися з прогресивними мистецькими течіями. Той, хто поїхав як респектабельний молодий чоловік, повернувся ледь не жебраком. Але це не завадило письменнику пристати на ідеї літератури модернізму.

У творчості Кіроґи, і це можна відчути навіть у перекладах його творів українською, є дві основні домінанти: любов до природи і пошук у тваринах якостей, яких позбавлені люди, та відкритий осуд численних хиб і вад людини.

Назва книги "Оповіді про кохання, божевілля та смерть" красномовно ілюструє теми оповідань, у яких автор викриває недосконалість цього світу, де всі біди - від лицемірства, нелюбові та жорстокості. І не посперечаєшся.

ВВС, Анастасія Герасімова, 27.04.2020